کد خبر: ۱۴۹۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۰
همزمان با واکسیناسیون گروه‌های هدف در کشور، واکسیناسیون عشایر استان فارس به عنوان بزرگترین جامعه عشایری کشور نیز اجرایی شده است و تداوم دارد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، امیری قره قانی مسئول بهداشت عشایر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز سه‌شنبه ۲۶ مرداد به خبرنگاران گفت: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت روستایی، تمامی شبکه‌های بهداشت درمان که مناطق عشایر نشین دارند، تیم‌های سیار خود را برای واکسیناسیون عشایر در مناطق عشایری مستقر کرده اند.

امیری قره قانی گفت: بعد از ابلاغیه وزارت بهداشت، واکسیناسیون عشایر از ۱۰ روز قبل در  خانه‌های بهداشت عشایری فارس آغاز شده و طی روزهای اخیر با اعزام تیم‌های سیار به مناطقی که کلونی عشایری وجود دارد و مناطق صعب‌العبور، این روند تسریع شده است.

وی به واکسیناسیون عشایر بالای ۱۸ سال اشاره و اضافه کرد: بر اساس برآورد انجام شده، فارس ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت عشایری بالای ۱۸ سال دارد که در حال واکسینه شدن هستند.

مسئول بهداشت عشایر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به تعداد ۳۸ خانه بهداشت عشایر در مناطق ییلاق و قشلاق استان اشاره کرد و افزود: در حدود ۲۰ منطقه در استان فارس هم خانه‌های بهداشت عشایری سیار وجود دارد که کار واکسیناسیون را در این روزها انجام می‌دهند.

به گفته امیری، تاکنون بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از عشایر کوچ رو استان دُز اول واکسن خود را دریافت کرده اند و برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شده که دُز دوم را هم تا قبل از کوچ پاییزه و تا پایان شهریور دریافت کنند.

مسئول امور عشایر استان فارس هم گفت: استان فارس حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ خانوار عشایر کوچ رو که جمعیتی حدود یکصد و یازده هزار نفر را در بر می‌گیرد را دارد.

یزدان پناه افزود: این عشایر در قالب ۳ ایل قشقایی، خمسه و لر و ۸ طایفه مستقل در مناطق ییلاقی و قشلاقی در استان فارس مستقر هستند و جمعیت بالای ۱۸ سال آن‌ها مشمول دریافت واکسن هستند.

انتهای پیام/ح


مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: