کد خبر: ۱۴۹۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
مدیر روابط عمومی دانشگاه، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه بیست و ششم مرداد ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، سیدروح اله حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۶۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۵۲ هزار و ۹۲۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۳۹ هزار و ۱۸۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۷ هزار و ۱۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۸۰ هزار و ۹۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید:

یورش کرونا به نوزادان وکهنسالان در بیمارستان نمازی شیراز

وی با بستری ۶۰۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را هم اکنون در بیمارستان های استان نیز، پنج هزار و ۱۵۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۴۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۷۰۷ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۳۰ هزار و ۹۹۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با این هشدار که بیش از ۷۰ درصد از فوتی های کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته، افراد زیر ۶۰ سال از گروه میانسالان، جوانان و نوجوانان بودند، اعلام کرد: این موضوع یک زنگ خطر جدی است و انتظار می رود تا مردم نکات پیشگیرانه را جدی بگیرند و از ساده انگاری پرهیز کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه علت شلوغی و ازدحام موارد مشکوک و مبتلایان در مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا، صف انتظار و بخش های کووید بیمارستان ها، ساده انگاری است، تاکید کرد: «وَ مَا أَدْرَاکَ مَا ساده انگاری»؛ مجموعه سلامت انتظار ندارد که افراد، رفتار وسواسگرانه و افراطی داشته باشند، اما تنها راه مقابله با کروناویروس و برون رفت از این بحران، پیشگیری و مقابله با ساده انگاری است.

حسینی با آرزوی قبولی طاعات و عزاداری سوگواران حسینی در این ایام از مردم خواست تا با پیوستن به پویش «#هرخانهیک_حسینیه» در راستای مقابله با انتشار بیماری کووید۱۹، در خانه بمانند و در صورت خروج از منزل، استفاده مداوم از ماسک، شستشوی مرتب دستها و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران را به صورت جدی رعایت کنند.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: