کد خبر: ۱۴۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۰
از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون؛
به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، پنج هزار و ۷۳۷ نفر در فارس بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، عبدالرسول همتی با اعلام جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۷۳۷ نفر اعلام کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۳۶۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۵۴ هزار و ۵۲۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۴۰ هزار و ۱۲۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۷ هزار و ۴۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۸۱ هزار و ۹۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید:

دپو احشام قاچاق در لامرد کشف شداین مقام مسوول در دانشگاه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز پنج هزار و ۲۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۴۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

همتی همچنین از بهبودی ۳۳۳ هزار و ۳۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و فوت ناشی از کروناویروس در استان، از مردم خواست تا از اعمال محدودیت های کرونایی، با در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس استفاده کنند و در قابل حان خود، خانواده و همشهریان مسوول باشند.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: