کد خبر: ۱۴۹۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۷ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، دیپلماسی فعال خارجی را هدف مشترک مجلس و دولت سیزدهم عنوان کرد.

به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، ابراهیم عزیزی نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشریح اهداف سفر عراق و شرکت در کنفرانس بغداد، اظهار داشت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در تعاملات منطقه‌ای و بین المللی دیپلماسی فعال سیاسی است که در کنفرانس بغداد نیز این رویکرد دنبال شد.

وی در این خصوص افزود: کشور‌های حاضر در کنفرانس بغداد نیز بر نقش تاثیر گذار ایران بر معادلات منطقه و جهان تاکید کرده و خواستار استحکام روابط کشور‌ها در تمام زمینه‌ها بودند.

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار‌های هیات ایرانی با رییس جمهور و نخست وزیر عراق نیز گفت: در این دیدار‌ها بر حل مشکلات و موانع به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید شد و دو کشور نیز خواهان این موضوع در همه زمینه‌ها بودند.

عزیزی بیان کرد: با توجه به رویکرد دولت جدید در عمق بخشی به دیپلماسی فعال و در تراز اندیشه‌های انقلاب اسلامی، امروز بهترین شرایط برای تعاملات عالی با کشور‌های منطقه و جهان فراهم شده است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیاست خارجی ما بر حفظ منافع ملی و عزت و احترام متقابل استوار شده لذا هر کشوری عزت ملت ایران را حفظ کند، می‌تواند در تعاملات مورد توجه قرار گیرد.

عزیزی تصریح کرد: تاکید ما در این سفر حل مشکلات منطقه توسط کشور‌های منطقه بود که این مسئله نیز مورد پذیرش کشور‌های دیگر نیز بود.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توسعه و عمق بخشی به دیپلماسی فعال اقتصادی را از دیگر نکات کنفرانس بغداد عنوان کرد و گفت: این توسعه مورد تاکید مجلس یازدهم است و دولت نیز عزمی جدی در این رابطه دارد.

او در پایان تصریح کرد: افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی میان کشور‌های منطقه موجب رونق، رفاه و آسایش مردم نیز خواهد شد لذا همگان بر این مسئله تاکید داشتند.

لازم به ذکر است کنفرانس بغداد چندی پیش با حضور مقامات ارشد کشور‌های ایران، عراق، عربستان، امارات، مصر، فرانسه و... به منظور بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و تحولات منطقه برگزار شد که هیات ایرانی نیز به سرپرستی حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست حاضر شد.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: