کد خبر: ۱۴۹۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷ - ۲۶ شهريور ۱۴۰۰
هفتمین مرحله تقدیر از رانندگان قانون مدارشیرازی به همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و همکاری پلیس راهوراستان فارس در شیراز برگزار شد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، علی اکبرسلطانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه مراسم تقدیراز رانندگان قانون‌مند در فرهنگ شهر شیراز، گفت: شورای اسلامی شهر شیراز موظف است تا در راستای موضوعاتی از قبیل احیاء فرهنگ ترافیک و دیگر مواردی که با فرهنگ مردم ارتباط مستقیم دارد، برنامه ریزی، تولید محتوا و حمایت داشته باشد تا بتواند ضمن توسعه فرهنگ مناسب، آرامش و امنیت روانی بیشتری را در سطح شهر برای شهروندان فهیم در شیراز گسترش دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز دوره ششم ادامه داد: اساس مسائل فرهنگی بحث مردمی بودن و ظرفیت مردم و بکارگیری در این امر است.

وی با اشاره به اینکه مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز یک مجموعه مردم نهاد است، افزود: ویژگی خاص مجمع پرداختن مسائل فرهنگی به صورت موضوعی به ویژه موضوعات شهروندی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: شورا از مجموعه‌های مردم نهاد که فعالیت آن‌ها دقیق، حرفه‌ای و تخصصی، حمایت و استقبال می‌کند.

سلطانی اظهارداشت: در آینده قصد داریم از مجموعه‌های مختلفی که درموضوعات فرهنگی، بحث انتشار و توزیع فرهنگ را در بدنه مردمی شهر دارند و به صورت ویژه و تخصصی مد نظر قرار می‌دهند حمایت خاص داشته باشیم.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، از ملاک‌های انتخاب رانندگان قانون مند، در هفتمین مرحله تقدیر را، صحبت نکردن با تلفن همراه درحین رانندگی، رانندگی بین خطوط، بستن کمربند ایمنی و رعایت فاصله با خودرو جلوی عنوان کرد.

سید عبدالرضا دستغیب گفت: در این طرح با مشارکت پلیس راهور استان فارس محلی در شهر شیراز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در این راستا گشت نامحسوس پلیس، دوربین‌های ایستاده نظارت گر آن دسته از راننده‌هایی که آیتم‌های مذکور را رعایت کردند شناسایی و توسط همیار مهربان ترافیک مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز با اهدا تندیس نشان مهربانی، یک جلد دیوان حافظ و چند جلد کتاب فرهنگی و باستانی مرتبط با شهر شیراز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی درباره اجرای این طرح افزود: تاکنون طرح تقدیر از رانندگان قانون‌مند در بلوار مدرس، رحمت، شهید چمران و شهید رجایی (فرهنگ شهر) اجرا شده است.

دستغیب بیان کرد: امیدواریم با یاد آور شدن فرهنگ فراموش شده ترافیک درسطح شیراز بتوانیم روزی این شهر را به عنوان شهری قانون‌مند درحوزه راهنمایی و رانندگی و بدون تصادف در کشورمعرفی کنیم.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز افزود: در فرهنگ سازی نیاز به ارائه الگو داریم که به مردم معرفی و از آن‌ها تقدیر شودو لذا فرهنگ سازی در این خصوص انجام شود.

دستغیب افزود: همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها درگسترش فرهنگ عمومی به نوعی تلاش کنند، زیرا مجمع یک نهاد مردمی و نیاز به همکاری درنهادینه شدن فرهنگ سازی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در شیراز دارد.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ سازشیرازبا اشاره به اجرا تقدیر از رانندگان قانون‌مند دررعایت مقرارت راهنمایی و رانندگی درسطح شهرشیراز افزود: تاکنون در ۷ مرحله از ۴۰ نفر راننده قانونمند به صورت کنترل نامحسوس پلیس راهور استان فارس در سطح شیراز توسط همیار مهربان ترافیک مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز تقدیرشده است.

دستغیب بیان داشت: طرح تقدیر از رانندگان قانون‌مند درسطح شیراز با همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و همکاری پلیس راهور استان فارس ادامه خواهد داشت.

عبدالعظیم مباشری کارشناس ارشد و مدیر رسانه‌ای پلیس راهور استان فارس هم گفت: به منظور ایجاد بستر فرهنگ سازی در راستای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن و به دنبال آن کاهش پیامد‌های اجتماعی پدید آمده از خسارات مالی و جانی تصادفات رانندگی و در هامش همین برنامه از رانندگان قانونمدار توسط همیاران مهربان ترافیک در حضور کارشناسان پلیس راهور تقدیر شد.

انتهای پیام/ح

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: