کد خبر: ۱۴۹۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - ۲۶ شهريور ۱۴۰۰
رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس:
میکائیلی گفت: فرصت شناسی از اصول مهم در موضوع هنر به شمار می‌رود و فرصت راهپیمایی بزرگ، صلح آمیز و بین‌المللی اربعین حسینی یکی راه‌های رسیدن و دستیابی به هنر ناب و آئینی است.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، مجید میکائیلی رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس در آخرین نشست تخصصی عکاسی دبیرخانه «راه دل» که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: سوگواره راه دل با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی راه‌اندازی است و آثار فاخر در حوزه اربعین به دبیرخانه این سوگواره رسیده و در ادامه تا پایان مهلت ارسال آثار هم خواهد رسید.

وی با یادآوری این مطلب که هنر عاشورایی از دیرباز تاکنون نقش ویژه‌ای در زندگی مردم داشته و راهنمای خوبی برای هنرمندان متعهد ما بوده است، تاکید کرد: در طول سال‌هایی که از عاشورا می‌گذرد هنرمندان ما به شکل هنرمندان به خلق اثر پیرامون این موضوع پرداخته‌اند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس خاطرنشان کرد: در حوزه‌های هنری هنرمندان ما در موضوعات مختلف پیرامون معرفی فرهنگ عاشورایی انجام داده‌اند و شاهد خلق آثار خوبی در این حوزه بوده و هستیم.

میکائیلی با بیان اینکه در دو سالی که امکان حضور در اربعین کمتر شکل گرفت، هنرمندان با ایجاد برنامه‌های هنری توانستند، به شکلی مناسب به این خلاء را پر کنند، اظهار کرد: در ایام اربعین سال جاری برنامه‌های مختلفی با همکاری سازمان بسیج هنرمندان برگزار می‌شود که برنامه آوا‌های حسینی با اجرای گروه‌های سرود در بیش از ۲۰ نقطه استان از جمله این برنامه‌ها بود.

رئیس بسیج هنرمندان فارس با اشاره به اینکه نمایشگاه «کاتبان حسینی» در محدوده بین‌الحرمین برپا می‌شود، گفت: برگزاری سوگواره ملی عکس «راه دل»، برپایی جشنواره «شیراز، خاستگاه تعزیه»، رونمایی از پوستر نمایش «رستاخیر»، اجرای نقاشی دیواری در پنج نقطه در شیراز و برگزاری بیش از ۱۰ برنامه پرده خوانی و تعزیه در نقاط مختلف شهر شیراز از دیگر برنامه‌های این ایام است.

انتهای پیام/ح

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: