کد خبر: ۱۵۰۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۰:۳۹ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰
فرمانده سپاه کازرون:
توکل گفت: این وظیفه مسئولین است که جوانانی که که درراه فرهنگ و هنر فعالیت دارند را مورد حمایت قرار دهند و باید دغدغه مسئولین حمایت از مسیر فرهنگ و هنر باشد.
به گزارش شهرستان های شیرازه، غلامرضا توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون در مراسم یادواره شهدای زن کازرون ضمن گرامی داشت یادو خاطره شهدا بیان کرد: بهترین راه برای مسیر فرهنگ و شهادت و انقلاب، زبان هنر است.

وی اقزود: چرا جوانان مذهبی و هیئتی شهرستان مورد حمایت نباشند، این وظیفه مسئولین است که جوانانی که که درراه فرهنگ و هنر فعالیت دارند را مورد حمایت  قرار دهند و باید دغدغه مسئولین حمایت از مسیر فرهنگ و هنر باشد.

فرمانده سپاه کازرون یادواره شهدای زن را پیش قراول برنامه های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کازرون یادکرد و گفت: در مرجع مطهر 5شهید گمنام اما خوشنام شهرستان کازرون هستیم؛ شهرستانی با شهدای متفاوت نسبت به سراسر شهرستان های کشور که باید یاد و خاطره شهدای شهرستان برجسته شود.

وی تصریح کرد: زنان ایثارگر شهرستان کازرون از صدر انقلاب تا کنون دوشادوش مردان در به ثمر رسیدن انقلاب نقش ایفاء نموده اند که کازرون در این مسیر شهدای زنی همچون حبیبه چی،سعادت،دباغ،برنجی و ... را تقدیم نموده است.

بنابه گفته این مقام مسئول، شهرستان کازرون در دی ماه سال1357 شهرستان انقلابی که از بین 800 شهر ایران جزء شهرستان انقلابی بود که توسط رژیم طاغوت شاه اعلان حکومت نظامی شد و در تاریخ ماندگار ماند.

توکل به اهمیت نقش شهرستان کازرون در دفاع مقدس پرداخت و تاکید کرد: نقش برجسته زنان در جنگ و نقش و اهمیت و جایگاه زنان کازرونی باید به تصویر کشیده شود.

فرمانده سپاه کازرون با بیان این که با همکاری بنیاد حفظ آثار استان فارس کازرون در جنگ به تصویر کشیده خواهد شد خاطر نشان کرد: مسئولان و خصوصا پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان کازرون برای کمک به تصویر کشیده شدن نقش کازرون در جنگ اسناد و مدرک ثابت شده در جنگ توسط رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تحویل قسمت فرهنگی سپاه ناحیه کازرون ارائه شود.

وی با تاکید بر برجسته سازی جهاد و شهادت شیرزن های کازرونی در دفاع حق علیه باطل، خاطرنشان کرد: بانو مرضیه شیروانی کسی که به شیر زن دشت آزادگان و سوسنگرد که به عنوان اولین پرستار شهیده زن کشور در دفاع مقدس مشهور است که زیر آتش تهیه دشمن خمپاره ای که کنار آمبولانسی که پرستارش بوده برخورد می کند و این بانوی  ما  را به اعلی علیین می برد.

فرمانده سپاه شهرستان کازرون به اهمیت و جایگاه نقش زنان،دختران،همسران و خواهران در دفاع از جان و کیان کشور پرداخت و اذعان کرد: این بانوان بودنند که برای حفظ تمامیت ارضی و کیان کشور عزیزان خود را بدرقه در راه لبیک به فرمان  ولایت نمودند.

وی با اشاره نقش بانوان در مبارزه با کرونا در کشور پرداخت اضافه نمود: در راستای ابلاغ و فرمان ولایت جهت کمک به کادر درمان برای مبارزه با بیماری کرونا، از خدمات خواهران بسیجی کازرون در طرح شهید سلیمانی حمایتی،مراقبتی و هدایتی که کمک نمودند به شیوه نامه های بهداشتی و فرهنگی برای اهداف عالیه نظام تقدیر و تشکر داریم.

گفتنی است، در ادامه مراسم خواهران و برادران حاضر در جمع با روایتگری و مداحی در وصف اهل بیت(ع)همراه شدند.

انتهای پیام/ح
برچسب ها: فارس ، شیرازه ، کازرون
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: