کد خبر: ۱۵۰۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۰
رئیس پلیس فتا استان فارس خبر داد:
سلیمانی گفت: فردی که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری 670 میلیون ریالی از طریق رمالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس از یک کلاهبرداری از طریق رمالی در اینستاگرام خبر داد و گفت: فردی که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری 670 میلیون ریالی از طریق رمالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت مردی 43 ساله مبنی بر کلاهبرداری مبلغ 150 میلیون ریال از وی با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

سلیمانی  ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی مشخص شد، وی مدتی پیش با یک صفحه اینستاگرامی آشنا شده که مدیر آن صفحه خود را فالگیر و رمال معروف معرفی و با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکی را فریب داده و از وی مبلغ 150 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا فارس با بیان اینکه با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی، متهم مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی قضایی دستگیر شد، افزود: در بازجویی‌های اولیه، متهم به جرم ارتکابی اعتراف و بیان داشت با ایجاد صفحه اینستاگرامی با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد مخاطبین و سوء استفاده از سادگی قربانیان و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کرده است.

وی  ادامه داد: در تحقیقات فنی از متهم مشخص شد، وی با این شگرد از 12 نفر دیگر جمعاً مبلغ 670  میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سلیمانی در پایان تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند و از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان وکاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی منتشر می شود، اعتماد نکنند و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

 انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: