کد خبر: ۱۵۰۰۹۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰
هنوز هم در این زمانه هستند کسانی که با اقدام خیرخواهانه خود دلی را شاد کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، هنوز هم در این زمانه و در این کره خاکی هستند کسانی که با یک دست نوازش و یا یک وعده غذایی می‌توانند دلی را شاد و لبخندی را بر لبان یک نفر بنشانند.

صحبت از مأمور گشت پلیس راه شمالی استان فارس در محور شیراز – سپیدان (محدوده گویم) است، مأموری که وقتی از گرسنه بودن یک کودک کار مطلع می‌شود، وعده غذایی خود را به او می‌دهد.

این مأمور نیروی انتظامی درباره این اقدام خود می‌گوید: در حالی که در جاده شیراز – سپیدان و محدوده گویم جهت اجرای مأموریت و کنترل رفت و آمد خودرو‌ها مستقر بودیم، یک کودک کار که در آن نزدیکی بود را دیدم، صدایش زدم تا پیشمان بیاید و چند دقیقه‌ای با او همکلام شوم.

از او درباره وضعیت زندگی، میزان تحصیلاتش و خانواده پرسیدم و چند دقیقه‌ای به همین منوال گذشت.او گفت که به دلیل فقر درس نخوانده و بی سواد است و از زمانی که توانسته شروع به کار کردن کرده است.

همانگونه که صحبت‌های این پسر بچه را می‌شنیدم بی درنگ به یاد تک پسر خودم افتادم که سن و سالی به اندازه این کودک کار دارد؛ لحظه‌ای او را جای پسر خودم تصور کردم و دیدم که چقدر زندگی برای یک کودک در این شرایط و با این سن و سال سخت است، موضوعی که از ضعیف بودن او و چهره ناتوانش بسیار مشخص بود.

از او پرسیدم غذا خورده‌ای یا نه؟ که با یک حس ناامیدی جواب داد: غذا که نخورده ام، حالا ببینم چه می‌شود این اطراف را می‌گردم تا غذایی برای خوردن پیدا کنم.

بی درنگ وعده غذایی خودم را از داخل ماشین آورده و به او دادم، با دیدن غذا چنان لبخند زیبایی بر لبان این کودک معصوم نقش بست که تا عمر دارم این صحنه از ذهنم پاک نخواهد شد.

یک خودکار و یک دفتر نیز که داخل ماشین بود را آوردم و به او هدیه دادم، کمی با او صحبت کردم و از او خواستم که حتی اگر توان رفتن به مدرسه را ندارد، می‌تواند از آن‌ها در منزل استفاده کند و یا حتی نقاشی بکشد.

کودک کار که اکنون بسیار خوشحال به نظر می‌رسید، از ما خواست که چند دقیقه‌ای در کنار ماشین پلیس بایستد، مدتی در کنارمان ایستاد و در حالی که همچنان لبخند بر لب داشت، از پیشمان رفت.

در طول این چند سالی که در پلیس راه مشغول به خدمت هستم از این اتفاقات برایم زیاد پیش آمده است و خوشحالم که به عنوان یک مأمور نیروی انتظامی توانسته ام یک گوشه کوچکی از مشکلات مردم سرزمینم را حل کنم.

این اقدام زیبای مأمور پلیس راه شمال استان فارس بازتاب بسیار گسترده‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشته است.

انتهای پیام/ع


مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، فضای مجازی ، پلیس
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
0
0
در کنار این ماموران خدوم و با شرف متاسفانه اندک افرادی هم با گرفتن رشوه به این نیروهای ارزشمند ضربه می زنند که نظارت بیشتر می طلبد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: