کد خبر: ۱۵۰۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰
قاسم‌پور:
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: تاکنون نمونه‌ای از ویروس لامبدا در سطح استان فارس مشاهده نشده است.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، عبدالرضا قاسم پور جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در نشست خبری مجازی گفت: دوز سوم واکسن کرونا مخصوص افرادی است که بیش از ۶ ماه از زمان تزریق واکسن آنان گذشته است و هنوز این موضوع در کمیته علمی ستاد ملی کرونا در حال بحث و تبادل نظر است.

وی در این خصوص افزود: نوع واکسن یکی از مسائل مهم در خصوص دوز سوم است از این رو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در حال جمع بندی در خصوص نحوه تزریق دوز سوم کرونا است.

قاسم پور تاکید کرد: بیش از سه میلیون و ۵٠٠ هزار نفر در استان فارس بیش از ١٨ سال سن داشته و اکنون نزدیک به سه میلیون نفر از این طبقه بندی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و تنها ۵٠٠ هزار نفر دیگر باقی مانده است.

وی در ادامه افزود: بالغ بر دو میلیون نفر دوز اول و ١ میلیون نفر دوز اول و دوم کرونا را دریافت کرده‌اند این در حالی است که هنوز ٣٠ درصد از تست‌های کرونا در سطح استان مثبت شده و امر مراجعه به مراکز درمانی همچنان زیاد است.

به گفته این مقام مسئول واکسن سینوفارم برای دانش آموزان پایه دوازدهم نیز در حال تزریق است و افزود: با توجه به اجرایی شدن قرنطینه هوشمند تمامی فعالیت‌های شهروندی منوط به ارائه کارت واکسیناسیون خواهد شد لذا جمعیت جا مانده استان باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

جانشین استان فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد: تنها سه شهر از استان فارس در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که شامل خفر، جهرم و ممسنی است.

انتهای پیام/ع

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: