کد خبر: ۱۵۰۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰
موکب‌های ایرانی در اطراف حرم امام حسین (ع) از شب گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و به خدمت‌رسانی به زوار اربعین مشغول شدند.

به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، در حالی که بسیاری از موکب‌داران به دلیل صادر نشدن ویزا و نبود پرواز با قیمت مصوب هنوز به عراق سفر نکرده‌اند، برخی از موکب‌داران اربعینی کشورمان در حوالی حرم امام حسین (ع) از شب گذشته فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

 

خدمت‌رسانی موکب‌های ایرانی در جوار حرم امام حسین (ع)

بر همین اساس، موکب‌های ایرانی در صحن حضرت زینب (س) و در جوار حرم سیدالشهدا (ع) راه‌اندازی شده و مداحی ایرانی پخش کردند که مورد توجه به بسیاری از زائران کربلا قرار گرفت. در برخی از این موکب‌ها انواع نان‌ها همراه با کباب ایرانی و در برخی دیگر از موکب‌ها چای و نوشیدنی سرد توزیع می‌شود.علاوه بر این، برخی از موکب‌های اطراف حرم برای اسکان زائران اربعین در حال آماده‌سازی است. همچنین در برخی از موکب‌های ایرانی هر شب مراسم عزاداری با حضور مداحان و وعاظ کشورمان برگزار می‌شود و زائران بسیاری نه تنها ایرانیان بلکه زوار سایر کشورها هم در این مراسم شرکت می‌کنند.

نکته قابل توجه در برپایی موکب‌های اربعینی، نقش بستن تصاویری از شهدای مقاومت به ویژه شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است؛ به طوری که در هر گوشه و کناری تصاویری از این دو شهید مقاومت دیده می‌شود و حتی یکی از موکب‌ها به نام موکب قادة النصر همه خدمات خود را با یادی از این شهدا ارائه می‌دهد. 

به گزارش فارس، امسال قرار بود ۵۰۰ موکب ایرانی در مسیر زائران اربعین خدمت کنند که بسیاری از این موکب‌ها هنوز راه‌اندازی نشده‌اند.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: