کد خبر: ۱۵۰۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
وزیر صمت مطرح کرد؛
رضا فاطمی امین در ادامه بازدید از واحد‌های صنعتی استان که به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان فارس صورت گرفت در جلسه اداری شهرستان سروستان حضور یافت.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه جهت تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در چند ماه آینده دیگر شاهد سهمیه بندی نخواهیم بود افزود: سازو کارهای لازم جهت این امر در دست بررسی است.

وزیر صمت در این خصوص افزود: با مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت و تجارت آشنایی کافی دارد و آگاهی دارد که تورم کالاهای صنعتی باعث مشکل در تامین منابع مالی می‌شود.

وی در ادامه تصريح کرد:  در همین راستا و جهت  تامین منابع مالی و جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع  برنامه هایی در دستور کار خواهیم داشت که احتمالا از سال آینده عملیاتی می‌شود.

وی در پاسخ یه گلایه فعالان بخش صنعتی از نبود سازو کاری برای ایجاد ارزش افزوده در صنایع نیز گفت:  معافیتی که بر مالیات صادرکنندگان وضع شده در کنار مزایایی که دارد شرایطی را فراهم کرده که صادر کننده به خام فروشی تشویق می‌شود  و این امر اشتباه است و باید این فرایند در عین حمایت از صادرکنندگان اصلاح شود.

انتهای پیام/
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: