کد خبر: ۱۵۰۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۲ - ۰۴ آبان ۱۴۰۰
عزیزی:
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اداره روستاها دچار یک خطای راهبردی بزرگ شده ایم، از طرح ایجاد سازمان روستا خبر داد.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با حضور در دهستان کفترک و در جمع دهیاران و شورای های اسلامی گفت: در حل مسائل و مشکلات روستاها دچار یک خطای راهبردی بزرگ شده ایم.

وی با بیان اینکه جاذبه زندگی در روستا ها را باید زیاد کرد، افزود: وقتی همه خدمات را به سمت شهرها می بریم، طبیعتاً زندگی در روستا سخت می شود، به دنبال آن مهاجرت رخ می دهد و این یک خطای راهبردی بزرگ است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این نگاه زندگی را در روستاها سخت کرده ایم که این رویه از سوی هر کسی دنبال شود، یک گناه نابخشودنی است.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ادارات مختلف یا باید خود را متولی حل مشکلات روستاها بدانند یا خیر تا تکلیف بر همگان مشخص شود.

عزیزی با بیان اینکه همه مشکلات را دولت و حاکمیت نمی تواند حل کند، تصریح کرد: در این راستا و بنا به طرحی، به دنبال تشکیل سازمان روستا هستیم تا روستاها یک متولی مشخص در همه عرصه ها پیدا کنند.

وی همچنین خواستار فرهنگ مشارکت و مسوولیت پذیری در روستاها شد و گفت: در کنار توجه مسوولان به روستاها برای ایجاد زیرساخت ها، اهالی روستا و خیران نیز می توانند در اداره روستا مشارکت جدی داشته باشند.

عزیزی در پایان خاطرنشان کرد: اراده مجلس و دولت علی رغم مشکلات به جا مانده از قبل، حل مشکلات مردم است.

لازم به ذکر است در این دیدار مسائل رو مشکلات دهستان در حوزه های مختلف و با حضور مسوولان پیگیری شد.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، زرقان ، روستا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: