کد خبر: ۱۵۱۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - ۱۷ آذر ۱۴۰۰
مدیرکل میراث‌فرهنگی فارس در نشست با شهردار و شورای اسلامی شهر نی‌ریز از برگزاری اولین حراج چند اثر فاخر صنایع‌دستی استان، خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، هادی شه‌دوست شیرازی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: استان فارس ویترین گردشگری کشور است و در تمام زمینه‌های گردشگری مذهبی، فرهنگی، تاریخی، ادبی و سلامت و انواع دیگر گردشگری در کشور شاخص هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با بیان اینکه در توسعه گردشگری باید همه دستگاه‌های متولی استان تلاش کنند، ادامه داد: به‌ تناسب ظرفیت‌های موجود آن‌طور که شایسته است استان فارس را معرفی نکرده‌ایم و بهترین راهکار معرفی ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در برگزاری رویداد‌ها است.

او گفت: شهرستان نی‌ریز می‌تواند یکی از شهرستان‌های رویداد محور باشد و در این زمینه، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از تمام ظرفیت‌های خود استفاده خواهد کرد.

شه‌دوست شیرازی افزود: برای ادامه مرمت‌های مسجد جامع نی‌ریز مشکل معوقات پیمانکار حل شده است و روند اداری مستقر شدن پیمانکار جدید در حال انجام است.

این مقام مسئول بابیان این‌که گردشگری لوکوموتیو حرکت است که باعث رونق میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی می‌شود، ابراز کرد: باید نگاه سنتی را از حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برداریم تا بتوانیم با تمام ظرفیت داشته‌های غنی‌مان را به معرض نمایش بگذاریم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به برگزاری اولین حراج صنایع‌دستی در استان، گفت: چند اثر فاخر صنایع‌دستی که حاصل زحمات هنرمندان استان فارس است به‌زودی به حراج گذاشته خواهد شد.

حامد فراغت شهردار نی‌ریز نیز در این نشست بیان کرد: وظایف مشترک و متنوع در مدیریت شهری با میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی وجود دارد که شهرداری نی‌ریز در این امر پیشگام بوده است.

شهردار نی‌ریز افزود: سرای تاریخی فاتح در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است بیش از ۱۰ سال بین تفاهم‌نامه شهرداری و میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و مالک می‌گذرد و، چون این اثر تاریخی ارزشمند مشتمل بر دو بخش بوده است بخش شمالی که از بین رفته و بخش جنوبی که پابرجاست و طبق تفاهم‌نامه مالک خواستار ایجاد بازارچه صنایع‌دستی با حفظ منظر و سیما بنای سرای فاتح در قسمت زمین قسمت شمالی است و خواستار این هستیم که این مشکل حل شود.


انتهای پیام/ح

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: