کد خبر: ۱۵۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۲۴ دی ۱۴۰۰
امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام گفت: اصل انقلاب و انقلابی‌گری مبارزه با فساد و بی‌عدالتی است.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با بیان اینکه توبه یکی از مقاماتی است که در رسیدن به معنویت وجود دارد، گفت: توبه برای انسان دست نمی‌دهد به جز اینکه انسان متوجه شود که کار اشتباهی انجام داده است.

وی گفت: بی‌احترامی و بی‌اعتنایی به آیات الهی منجر به ضرر انسان می‌شود، اهل بیت آیات خداوند هستند. امروز وجود مقدس امام زمان (عج) آیه خداوند است که اگر نسبت به ایشان بی‌توجه باشیم، مصداق بی‌اعتنایی به آیات خدا است و منجر به ضرر انسان می‌شود.

آیت‌الله دژکام در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۹ دی ماه شهر قم، گفت: وظیفه رسانه‌ها این است که برخی از نکات این سخنرانی‌ها را مرتب به مردم یادآوری کنند.

وی با بیان اینکه رهبری به جنگ نرم در صحبت‌هایشان اشاره کردند، گفت: در جنگ سخت شهر‌ها را می‌گیرند، اما در جنگ نرم بیانات انقلاب اسلامی را زیر سوال می‌برند یعنی حاکمیت دین را زیر سوال می‌برند اینکه دین باید در حکومت باشد یا نه؟ این واضح است، اما دشمن در جنگ نرم این را زیر سوال می‌برد.

آیت الله دژکام با بیان اینکه حکومت مهدوی باید تشکیل شود، اما دشمن اصل قضیه را زیر سوال می‌برد، گفت: فرقه‌های زیادی علیه امام زمان (عج) درست کردند. مسئله دیگر در جنگ نرم تسلیم نشدن در مقابل دشمن مستکبر است. انقلاب اسلامی مبتنی بر اسلام و دین است و نباید مقابل دشمن تسلیم شد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه دین می‌گوید تسلیم نشوید و فریب دشمن را نخورید، گفت: متن قرآن است که دشمن نباید بر شما مسلط باشد، نباید تسلیم شوید. آمریکا هم این پنبه را از گوش خود خارج کند، چون ملت ایران همان گونه که سال ۵۷ محکم مقابل همه استکبار ایستاد همچنان مشت خود را برای زدن به دهان دشمنان گره کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه مبارزه با فساد و بی‌عدالتی در داخل مورد تاکید رهبری است، گفت: کسی به اسم انقلابی نمی‌تواند فساد کند هرکس می‌خواهد باشد، اصل انقلاب و انقلابی‌گری با فساد و بی‌عدالتی مبارزه می‌کند.

آیت‌الله دژکام با بیان عدالت دل‌های مردم را به انقلاب اسلامی محکم می‌کند، گفت: باید تلاش‌هایی برای تحقق عدالت کرد نمی‌توان هیچ کاری نکرد و تنها دست روی دست گذاشت. سال ۵۷ چه کسی جرات می‌کرد حرف بزند؛ کسی باور نمی‌کرد که حکومت شاهی کنار گذاشته شود، اما مردم با رهبری امام راحل انقلاب کردند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به داستان حضرت موسی و بنی اسرائیل گفت: چند سال است که رهبری گفته به تولید داخلی توجه کنید، باید حواسمان باشد که ایراد بنی‌اسرائیلی نگیریم، رئیس جمهور گفته که برای فروش نفت راه پیدا کردیم این روش درست است، اما برخی هنوز هم پا عقب می‌کشند. اگر زمانی که رهبری گفت به تولید و قدرت داخل تکیه کنید، توجه کرده بودیم خیلی جلوتر از اکنون بودیم باید مسیری را که رهبری ترسیم می‌کنند، ادامه دهیم. گام اول پشت سر گذاشتیم در گام دوم باید حرکت کنیم.

آیت الله دژکام با بیان اینکه اکنون اقتصاد و معیشت فرهنگ دو مقوله اصلی کشور است که باید در این دو مسیر جلو برویم، گفت: در فرهنگی ۵ کلان مسئله است در زمینه اقتصادی هم اگر نظام مسائل اقتصادی مشخص شود، کلان مسئله‌ها پیدا می‌شود، مجموعه دولت و ملت با هم کمک کنند که این مسائل حل شود.

امام جمعه شیراز در فرهنگی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی تهیه شده و همه مطالعه و در راستای این سند حرکت کنند، افزود: روحانیت و مدیران فرهنگی استان میدان‌داری و مابقی هم کمک کنند.

وی با بیان اینکه برای نقشه علمی استان هم باید پیگیری جدی داشته باشیم، گفت: در زمینه اقتصادی هم باید همین کار را انجام دهیم، مسئله به سنگینی که دشمن می‌گوید نیست و باید برای تمدن اسلامی که زمینه‌ساز ظهور امام زمان است، شروع کرد؛ به جای نق زدن به پرسش و ارائه راه حل بپردازیم و مردم هم کمک می‌کنند چه زمانی با مردم مسئله را مطرح کردید که مردم کمک نکرده‌اند؛ مردم پای کار می‌آیند اگر تکلیف مشخص باشد.

انتهای پیام/ح

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: