کد خبر: ۱۵۲۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۲۸ دی ۱۴۰۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته در محیط زیست فارس گفت: دستورالعمل برنامه‌های هفته هوای پاک با محوریت برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی اجرا خواهد شد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حمید ظهرابی، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های هفته هوای پاک در محیط زیست فارس پرداخت و گفت: هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی" از تاریخ ٢٩ دی تا ۵ بهمن با اجرای برنامه های پایدار و مشارکت اجتماعی بیشتر برگزار می شود.

وی افزود:به منظور اجرای برنامه‌های منسجم و هماهنگ در محیط زیست فارس و مشارکت مطلوب هم استانی ها، دستورالعمل هفته هوای پاک تدوین و ضمن هماهنگی با دستگاه های مربوطه به شهرستان ها نیز ابلاغ شده است.

ظهرابی بیان کرد: برای این هفته، برنامه‌های متنوعی از جمله حضور در برنامه تلویزیونی، حضور در رسانه‌ها، افتتاح‌ها، برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی به صورت مجازی و همچنین برای دستگاه‌ها و صنایع نیز برنامه‌های فرهنگ سازی و اطلاع رسانی پیش بینی شده است.

وی افزود: افتتاحیه جشنواره رسانه ای آسمان نیلگون با معرفی برترین تولیدات رسانه ای با موضوع هوای پاک و در زمینه "موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پادکست " تولیدات جانبی "استیکر، گیف، پوستر"، معرفی نفرات برتر مهرواره ادبی با طبیعت مهربان، اجرای برنامه درختکاری در قالب طرح جنگلانه، برگزاری دوره آموزشی در سامانه شاد برای دانش آموزان و برگزاری کارگاه آموزشی آلودگی هوا برای معلمان با همکاری پژوهشکده معلم در این هفته برنامه ریزی شده و اجرا خواهد شد.

به گفته مدیر کل محیط زیست فارس:هدف اصلی این برنامه‌ها گسترش و ارتقای مشارکت مردمی در کاهش آلودگی هوا و اطلاع‌رسانی به مردم در سطوح مختلف و ایجاد حساسیت در بین آن‌ها نسبت به موضوع آلودگی هوا  و نقش‌آفرینی تمامی دستگاه‌ها در اجرای قانون «هوای پاک» است.

 نتهای پیام/س

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: