کد خبر: ۱۵۲۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، دوم بهمن ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، دوم بهمن ۱۴۰۰، اعلام کرد.


در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۸۳ هزار و ۸۲۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۸ هزار و ۸۷۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۳۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۳ هزار و ۳۷۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۲۸۶ هزار و ۵۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۶۵ هزار و ۴۹۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۷۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۶۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۸ هزار و ۶۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۱۲۱ هزار و ۲۵۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۶۴ هزار و ۶۸۰ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۸۵ هزار و ۵۴ دُز نوبت دوم و ۸۷۱ هزار و ۵۲۴ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: