کد خبر: ۱۵۳۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۱
مراسم استقبال از ورود اولین مسافران نوروزی در سال ۱۴۰۱ به شهر شیراز با حضور شهردار شیراز و جمعی از مسئولان ارشد استانی و شهری در ورودی بنای تاریخی دروازه قرآن برگزار شد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، سید احسان اصنافی شهردار شیراز در مراسم استقبال از ورود اولین مسافران نوروزی در سال ۱۴۰۱ به شهر شیراز، گفت: برنامه هایی به مناسب ایام نوروز و حضور مسافرین نوروزی توسط شهرداری شیراز در نظر گرفته شده که بخشی از آن قبل از سال تحویل و بخشی دیگر را امروز در خدمت مسافران نوروزی هستیم.

شهردار شیراز به خدمات اجرا شده اشاره کرد و گفت: در سطح شهر شیراز، تاکسی های از من بپرس، اتوبوس گردشگری و راهنمایان سیار با همکاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری به صورت دوچرخه سوار در سطح شهر به میهمانان نوروزی به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی ابراز داشت: بروشورهای متنوع شامل نقشه های سطح شهر، معرفی اماکن، راهنمای گردشگری، سفر سالم و بسته های فرهنگی تهیه شده تا در اختیار میهمانان نوروزی قرار گیرد.

اصنافی افزود: نتیجه زحمت‌ها و تلاش‌های همکاران در تمام حوزه‌های شهرداری این است که نوروزی به یاد ماندنی برای شهروندان و میهمانان عزیز فراهم شود.

مسعود زارعی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در این مراسم با اشاره به اینکه شورای شهر نقش نظارتی بر مجموعه عملکرد شهرداری دارد، گفت: یکی از اقدامات مهم سالانه شهرداری استقبال از میهمانان نوروزی است که ستاد اجرایی برای آن تشکیل می‌شود.

زارعی به نقش نظارتی شورای شهر بر همه ابعاد شهرداری تاکید کرد و افزود: امسال برای اولین بار شورای اسلامی شهر شیراز، ستاد نظارت بر عملکرد شهرداری را در دستور کار خود با ظرفیت ۵۰ نفر از مجموعه شورای شهر و نیروهای بسیجی قرار داده است.

این عضو شورا کار نظارت بر عملکرد، بدون دخالت بر سیستم اجرایی را مهم دانست و اذعان داشت: اتفاق مهم این نظارت، انتقال ایرادات بدون واسطه در اولین و کوتاه ترین زمان ممکن به مسئولین مرتبط است.

مصطفی مشفقیان معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز در مراسم استقبال از ورود اولین مسافران نوروزی در سال ۱۴۰۱ به شهر شیراز، ضمن ارائه گزارش از عملکرد نوروزی این سازمان، گفت: با همکاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان فارس، تعدادی راهنمایان سیار دوچرخه سوار در مبادی ورودی شهر شیراز و در چند نقطه شهر پیرامون حرم های مطهر، بافت تاریخی، محور دروازه قرآن تا باغ جهانی ارم و مجموعه زندیه و بافت پیرامون شهر رکاب می‌زنند و به مردم اطلاع رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: ضمن اطلاع رسانی کلامی به مسافرین و شهروندان، با در اختیار قرار دادن کتابچه‌ها و اقلام نظیر نقشه شهر شیراز شامل ۸ مسیر گردشگری و کتابچه راهنمای شیراز اهدا می‌شود.

وی ابراز داشت: برای اولین بار کتابچه سفرهای مسئولانه حاوی امداد، بهداشت و پیشگیری از بیماری کرونا تهیه شده است.

معاون فرهنگی شهردار در پایان ابراز داشت: همه این اقلام به صورت مجازی از طریق ابر وای فای و بارکد خوان در تمام نقاط شهر شیراز تقدیم مردم می شود.

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: