کد خبر: ۱۵۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۱ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۱
استاندار فارس با اشاره به اهمیت نقش شهید و فرهنگ شهادت گفت: فیلم موقعیت مهدی ترجمان هنری اندیشه های رهبری در باب اهمیت هنر است.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه،محمد هادی ایمانیه  استاندار فارس گفت: یکی از نمونه‌های بارز تاکیدات موکد و مکرر مقام معظم رهبری پیرامون تاثیر هنر در پیشبرد مسائل کشور همین فیلم موقعیت مهدی است.

وی با اشاره به ویژگی های تاریخی عصر انقلاب اسلامی گفت: اهمیت این کار زمانی بیشتر می شود که بدانیم بخشی از  مخاطبان این اثر به صورت ویژه نسل جوان و نوجوان ما هستند که دفاع مقدس را از نزدیک ندیده اند.

 ایمانیه افزود: این نکته که نسل جوان و نوجوان ما که دفاع مقدس را از نزدیک ندیده اند، پای این صحنه ها که انسانی حاضر می شود تا آخرین قطره خونش را برای دین و اعتقاداتش کنار بگذارد می نشینند فی نفسه ارزشمند است.

استاندار فارس بیان کرد: موقعیت مهدی برای من در واقع  یادآور همان فرمایش است  که پیامبر (ص) پیرامون نگه داشتن جان  فرمودند زیرا نگاه داشتن جان به همین شکل است که در این فیلم دیدیم.

نماینده عالی دولت در فارس با مطرح کردن پرسشی گفت: آن که زندگی اش را به خوشگذرانی می گذراند و فقط ادعا می کند که دوستدار کشورش است کجا و این جور موقعیت هایی که برای انسان ها پیش می آید و خودشان را فدای کشور، دین و اعتقاداتشان می کنند کجا؟!

ایمانیه گفت:  موقعیت مهدی یادآور این شعار از اندیشه امام حسین (ع) است که ان الحیات عقیده و الجهاد یعنی به درستی که حیات واقعی این است که انسان عقیده ای داشته باشد و تا پای جانش پای آن عقیده جهاد کند.

 در این دیدار استاندار فارس علاوه بر تماشای فیلم همراه با خانواده همکاران استانداری از فضاهای موجود سینما سعدی و طرح کلان حوزه هنری فارس برای ارتقای این مجموعه بازدید کرد.


انتهای پیام/ف
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: