کد خبر: ۱۵۳۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۱
وزیر صمت برای پیگیری دستور هشت‌ ماده‌ای رئیس‌جمهور برای دومین بار از دو شرکت ایران خوردرو و سایپا بازدید کرد.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، فاطمی‌امین در بازدید از گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: کاهش خودروهای پارکینگ ایران خودرو به 15 هزار دستگاه در پایان فروردین‌ماه، فراتر از فرمان صادر شده و بسیار مناسب است.

وزیر صمت با تأکید بر نظارت بر فرآیندهای کیفی محصولات، افزود: با کاهش مدت زمان پرداخت به قطعه‌سازان، امکان مطالبه کیفیت توسط خودروساز به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود. در این زمینه لازم است رده‌بندی سازندگان و ردیابی قطعات نیز با دقت دنبال شود.

فاطمی‌امین بر لزوم استفاده از ظرفیت ناوگان حمل ریلی ادامه داد : ایران خودرو می تواند با طرح موضوع و پیگیری از طریق معاونت مربوط در وزارت خانه از ظرفیت حمل ریلی برای انتقال محصولات خود استفاده کند که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل و لجستیک خواهد شد.

وزیر صمت درباره افزایش گارانتی خودروهای این شرکت گفت: با افزایش مدت گارانتی محصولات ایران خودرو از 2سال و 40 هزار کیلومتر به 3 سال و یا 60 هزار کیلومتر افزایش پیدا کرده که یکی از اقدامات این شرکت در راستای اجرای دستور های رئیس جمهوری است.

وزیر صمت همچنین به دو خودروی قدیمی سمند و 405 که قرار است امسال از خط تولید این کارخانه حذف شود گفت : محصولات قدیمی سمند و 405 تا دو ماه آینده آینده پس از انجام تعهدات موجود به مشتریان از مدار تولید خارج خواهد شد.

در حاشیه بازدید وزیر صمت از شرکت ایران خودرو مدیرعامل این شرکت درباره افزایش امسال خودرو خبر داد و گفت: این شرکت در سال ۱۴۰۱، برای تولید ۷۲۵ هزار دستگاه سواری و ۲۵ هزار خودروی تجاری برنامه‌ریزی کرده که این میزان حتی بیش از تعداد خودروهای تولیدی در دستور رئیس‌جمهور است.

مهدی خطیبی ادامه داد: پیرو دستور ویژه وزیر صمت، حداکثر تا اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد خودروهای موجود در پارکینگ‌ها به ۲۵ هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در بازدید وزیر صمت از این شرکت گفت: در راستای تحقق فرمان ۸ ماده‌ای رئیس‌جمهوری که به تازگی ابلاغ شده است، از ۱۴ فروردین ماه امسال، تولید خودرو روزانه به هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت و این گام محکمی برای تحقق تولید ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۱ است.

وی تأکید کرد: بالاترین میزان تحویل خودرو به تعداد ۴۷ هزار دستگاه خودرو در بهمن و اسفندماه سال گذشته انجام شد.

وی در مورد خودروهای کف پارکینگ در این خودروسازی نیز گفت : تعداد خودروهای کف پارکینگ در ۲۳ دی‌ماه سال۱۴۰۰، حدود ۸۰ هزار دستگاه بود که در اسفندماه سال گذشته به ۴۹ هزار دستگاه کاهش یافته است.


انتهای پیام/م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: