کد خبر: ۱۵۳۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۱
جمعه خونین فلسین/جهاد اسلامی:
جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن هشدار شدیداللحن به صهیونیست‌ها از نزدیک بودن نبرد سخت با اشغالگران خبر داد.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه صبح امروز اعلام کرد: حمله به نمازگزاران در مسجدالاقصی جنایتی است که اشغالگران مسئول تبعات آن هستند.

در بیانیه جهاد اسلامی فلسطین آمده است: حمله به نمازگزاران تلاشی شکست خورده از سوی اشغالگران برای تخلیه مسجدالاقصی با هدف ورود شهرک نشینان تروریست است. دشمن باید بداند که این آتشی که به پا کرده است، به سوی خود آن بازخواهد گشت و آنرا خواهد سوزاند.

جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: اگر اشغالگران از اقدامات خود در مسجدالاقصی دست برندارند، رویارویی نزدیک و سخت تر از حد تصور خواهد بود.

جهاد اسلامی در بیانیه خود خواستار حضور پرشکوه در مسجدالاقصی شد.

حماس: حضور انبوه فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی پیام آشکار به اشغالگران است

«حازم قاسم» سخنگوی حماس اعلام کرد: حضور انبوه ملت ما در صحن‌های مسجدالاقصی در نماز جمعه به مثابه پیام آشکاری است که ملت ما در هر مکانی آماده جانفشانی برای هویت عربی و اسلامی مسجد الاقصی و قدس است. این توهم اشغالگران مبنی بر اینکه اقدامات آنها مانعی بر سر راه حمایت مردم ما از مسجدالاقصی از خطر یهودی سازی است را هم نشان می‌دهد.

عزت الرشق عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: حمله به مسجدالاقصی و نمازگزاران هرگز سبب شکستن اراده فلسطینی‌ها نخواهد شد و در عزم آنها برای حمایت و دفاع از مسجدالاقصی خللی وارد نمی‌کند.

وی افزود: امروزی روزی خواهد بود که ملت فلسطین برای دفاع از مسجد الاقصی و ایستادگی در برابر تجاوزات و جنایات اشغالگران اسرائیلی نبردی قهرمانانه از خود به نمایش خواهد گذاشت.

از سوی دیگر جبهه مردمی فلسطین تاکید کرد: حمله صهیونیستها به مسجدالاقصی اقدامی خطرناک است که حمایت از ساکنان قدس و تحصن کنندگان در این مسجد را طلب می کند.

جبهه دموکراتیک فلسطین بیان کرد: آنچه در مسجد الاقصی و سراسر کرانه باختری می گذرد اقدامی خطرناک است که گواهی دهنده انفجار اوضاع است و اشغالگران مسئول آن هستند. ملت ما به اشغالگران اجازه تغییر وقایع میدانی در مسجدالاقصی را نخواهد داد.

جنبش الاحرار اعلام کرد: از همه با همه ابزار می‌خواهیم که به درگیری با اشغالگران در همه عرصه‌ها و میادین کرانه باختری در واکنش به جنایات آن بپردازند. ادامه هتاکی به مسجدالاقصی از سوی صهیونیستها و حمله به آن و انجام مراسم تلمودی بازی با آتش و تهدیدی برای امنیت منطقه است که همه تبعات آن متوجه اشغالگران است.

 از صبح امروز تاکنون بر اثر یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی 152 فلسطینی زخمی شده‌اند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که دو نفر از زخمی شدگان حالشان وخیم است و هشت نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و 16 نفر هم وضع جسمانی بدی دارند.

نظامیان رژیم صهیونیستی مانع از انتقال زخمی شدگان به بیمارستان می‌شوند.

انتهای پیام/م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: