کد خبر: ۱۵۳۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۷ فروردين ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در استان فارس:
جمعی از مسئولین گروههای جهادی در آستانه رزمایش جهادگران فاطمی استان فارس با آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار کردند و به مهمترین دیدگاهها، درخواست ها و مطالبات خود در حوزه های مختلف پرداختند.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، در این نشست صمیمی؛ آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس با استقبال از دغدغه ها، مطالبات و پیشنهادات جهادگران، بیان داشت: در جامعه وقتی بخواهیم به صورت ایده آل وضعیت معیشت و زندگی مردم را سامان دهیم باید بخش های مختلف در آن جامعه فعال باشد یکی از مهمترین بخش ها مساله تولید است لذا انتظار داریم گروه های جهادی برای ورود تخصصی به مساله تولید تاکید بیشتری داشته باشند. بنابراین می شود از توان گروه های جهادی در عرصه تولید استفاده کنند اما باید با مطالعه و با دانش اقدام شود؛ تا مساله تولید را حل نکنیم نمی توانید مشکلات جامعه بویژه در حوزه اقتصاد را حل کرد که در این بین دولت نقش عمده و اصلی را دارند.

دژکام در بخش دیگری از بیانات خود گفت: اقدام گروه های جهادی در عرصه های مختلف؛ نوعی ایجاد تاب آوری اجتماعی در جامعه است، این به معنی حل اساسی مشکل نیست بلکه اقداماتی می باشد که فرصت را مهیا می کند تا دولت اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به گرانی در جامعه افزود: ضعف در بخش تولید و فساد در بخش توزیع عامل گرانی است و این باید به گونه ای حل شود و انتظار می رود نخبگان جوانان جهادگر به این مساله ورود کند و باید بدانند پرسش اصلی کجاست و چه میدانی در اولویت اصلی و بدان ورود کنند و مشغول کار مهمتر شوند. 

نماینده ولی فقیه استان فارس در ادامه به نظرات ارائه شده توسط گروههای جهادی پرداختند و بیان داشتند: لازم است جهادگران با محوریت بسیج سازندگی در کمیسیون محرومیت زدایی شورای شهر شیراز نقش آفرین باشند و بستر حضور را شورا و بسیج سازندگی فراهم نماید.
 
 دژکام در پایان ضمن تشکر از فعالیت های بسیار گسترده و موثر گروههای جهادی گفتند: بسیج سازندگی بستر حضور مرا در اردوهای جهادی فراهم کند تا ارتباطات فیمابین بیشتر شود و اطمینان دادند حضور جهادگران بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه فراهم گردد.

در ابتدای این جلسه اسماعیل قزل سفلی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس بیان داشت: انقلاب اسلامی از ابتدای نهضت با حضور مردم آغاز گردید، با حضور مردم به ثمر نشست و با حضور مردم استمرار یافته و در حال استکمال خود است.

جانشین قرارگاه جهادسازندگی و محرومیت زدایی سپاه فجر فارس گفت: یکی از عرصه های مهم که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد فراهم کردن بستر حضور مردم در سازندگی و آبادانی مناطق کم برخوردار و محروم می باشد این وظیفه در ابتدا بر عهده جهاد سازندگی بود و در ادامه با فرمان مقام معظم رهبری به عهده بسیج سازندگی گذاشته شد.

وی افزود: در آن فرمان تاریخی مقام معظم رهبری که در اردیبهشت سال۷۹ مطرح شد؛ سازماندهی، اعزام و اداره گروه های جهادی بر عهده بسیج می باشد و تامین عرصه و پشتیبانی مالی آن وظیفه دولت است. 


قزل سلفی  در ادامه بیان کرد:خوشبختانه امروز با حضور گسترده جوانان در عرصه عمران و آبارانی کشور، دوره درخشانی از این حضور را به ثمر نشاندند. در سال های اخیر جریان جهادی که متولد همین انقلاب اسلامی بود گسترش پیدا کرده و در استان فارس این مساله به وضوح قابل مشاهده است. امروز جریان جهادی به نقطه قوت و افتخار نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است؛ به گونه ای که بدون تردید در گام دوم انقلاب اسلامی، مهمترین مولفه قوی شدن نظام اسلامی همین جریان جهادی است و جریان جهادی با نقش آفرینی در چالش های اساسی و رخدادهای مختلف بلایای طبیعی و اخیرا در همه گیری ویروس منحوس کرونا و ... به خوبی توانسته کارآمدی و توانمندی خود را برای همه عیان کند.

 رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به اینکه بارها مقام معظم رهبری از جریان جهادی و جوانان جهادگر تقدیر کرده است، گفت: بیان رهبری و تاکید ایشان بر عبارت "حرکت های جهادی شگفت انگیز" نشان از موثر بودن و اقدامات خوب جهادگران است. جریان جهادی در کنار تمام خوبی هایی که دارد بویژه در جریان مقابله با ویروس کرونا خالق خرمشهرهای جدید بودند و در دورانی که کسی جرات ورود به این مساله را نداشتند این جهادگران عزیز هرجایی که لازم بود پا در میدان گذاشتند یکی از نمونه ها همان اقدام طلبه های جوان بود که در دارالرحمه شیراز تلاش کردند تا متوفیان کرونایی روی زمین نمانند اقوام بیماران کرونایی و متوفیان جرات نزدیک شدن به آنها را نداشتند اما این جوانان جهادگران هر جا لازم بود کمک می کردند؛ آیا این غیر از خلق یک خرمشهر جدید است؟

یا وقتی با خستگی کادر درمان مواجه بودیم و هر پرستار باید به حداق ۸ تا ۱۲ بیمار کرونایی خدمات رسانی میکردند؛ این جهادگران بودند که یاری رسان شدند و ابتدا در بیمارستان علی اصغر (ع) و سپس در 28 مرکز درمانی حاد تنفسی کل استان در قالب طرح همیار بیمار مشغول خدمت شدند. 

وی با اشاره به اینکه جهادگران هر جا لازم باشد به صورت مساله محور ورود می کنند، افزود: یکی دیگر از ویژگی این جریان جهادی و جهادگران همان "ترجمان واقعی ما می توانیم" می باشد این جریان به گونه ای به بلوغ رسیده که وارد میدان های تخصصی شده اند در عرصه های آبرسانی، مسکن سازی، راه سازی، سلامت و ... خدمات رسانی می کنند برای مثال یکی از این گروه های تخصصی این توانمندی را دارند که در هر 72 روز یک مسکن با استانداردهای بنیاد مسکن را می سازند.

گفتنی است در بخشی از این نشست نیز تعدادی از جهادگران و نمایندگان گروه های جهادی مهمترین مطالبات و درخواست های خود را نماینده ولی فقیه در استان در میان گذاشتند.


 علی اصغر قاسمی مسئول مجمع جهادگران استان فارس؛ خواستار استفاده از تریبون نماز جمعه جهت معرفی و ترویج گفتمان جهادی و همچنین تذکر به مسئولین و ادارات جهت انجام وظایفشان نسبت به گروه های جهادی شد. محمد امین شریفی مسئول گروه جهادی انصار المهدی نیز بر خواستار تشکیل کارگروه محرومیت زدایی در دفاتر ائمه جمعه شد.

وی  در ادامه گفت:سازماندهی به نحوه کمک رسانی به نیازمندان و جهت جلوگیری از موازی کاری توسط ادارات بهزیستی، کمیته امداد و گروه های جهادی  و لزوم تعامل بیشتر بین این نهادها از مهمترین درخواست های زهرا رویگر مسئول گروه جهادی الزهرا (س) بود. نجمه اشرافی مسئول گروه جهادی نادیان؛ معتقد بود توان عظیم گروههای جهادی؛ به جای پرداختن به شاخ و برگ مسائل و مشکلات، باید وارد حل ریشه ای و بنیادی مسائل مردم شود و بر جلوگیری از توزیع کور و غیر شفاف سبد های ارزاق تاکید کردند و خواستار ورود نماینده ولی فقیه در استان برای گفتگوی مستقیم با اقشاری مانند کشاورزان برای پیشگیری از بحران های احتمالی شدند.

محمد هادی ساجدی عضوفعال جهادگران حوزه سلامت نیز لزوم هماهنگی بین گروه های جهادی پزشکی جهت گسترش خدمات و ارائه آن در تمامی نقاط محروم پیشنهاداتی ارائه کردند و روح الله مستوری بعنوان نماینده گروههای جهادی ورزشکاران به حل مشکلات ورزشکاران راگبی در شیراز پرداختند.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، نشست
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: