کد خبر: ۱۵۳۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس خبر داد:
طالبان گفت: تاکنون حدود ۴۱۶ هزار متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن در فارس ثبت‌نام کرده‌اند که ۶۲ هزار تقاضا تایید شده است.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه،محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: از زمان اعلام آغاز طرح نهضت ملی مسکن، ۴۱۵ هزار و ۸۵۸ متقاضی در استان فارس برای این طرح نام نویسی کرده‌اند.

وی افزود: تاکنون ۶۲ هزار نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در فارس تائید شده‌اند و بررسی وضعیت ۱۷۵ هزار نفر ادامه دارد و تقاضای ۱۷۵ هزار متقاضی نیز به دلیل نداشتن شرایط قانونی رد شده است.

طالبان اظهار کرد: متقاضیان نهضت ملی مسکن که پیامک دریافت کرده یا می‌کنند اگر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نکنند، درخواستشان رد شده و از این طرح حذف می‌شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس خاطرنشان کرد: از کل متقاضیان واجد شرایط ۴۲ هزار نفر مربوط به شهر‌های شیراز و صدرا هستند و مابقی در سایر شهرستان‌های استان فارس ثبت نام کرده‌اند.

این مقام مسئول علت رد تقاضا‌های ۱۷۵ هزار نفر را نداشتن شرایط لازم که همان شرایط فرم "ج" و داشتن سابقه مالکیت، یا سابقه سکونت مد نظر قانون اعلام کرد.

طالبان گفت: در حوزه تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، در ۸۴ شهر تاکنون ثبت نام انجام شده و اداره کل راه و شهرسازی با همراهی سایر دستگاه‌های ذیربط مکلف به تامین زمین و اجرای طرح خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس همچنین یادآور شد که تاکنون ۲۴۰۰ هکتار زمین در شهرستان‌های مختلف برای اجرای این طرح ملی تامین شده و تلاش برای پیش بینی زمین مورد نیاز در دیگر نقاط با جدیت ادامه دارد.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شی
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: