کد خبر: ۱۵۳۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون؛
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، هجدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، هجدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۸ هزار و ۳۶۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۸۳۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۵۸۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۴۰۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۴ هزار و ۷۸۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۴۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۴۸۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۶۴ هزار و ۸۴۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۴ هزار و ۱۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۷ هزار و ۶۴۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۱۸۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: