کد خبر: ۱۵۴۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۷ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱
از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون؛
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و چهارم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه،روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و چهارم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۲ هزار و ۶۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۱۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۲۵۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۱۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۶ هزار و ۳۶۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۵۹۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۳۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۷۴۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۲ هزار و ۶۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۵ هزار و ۶۹۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۲۳۰ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۶ هزار و ۱۳۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، شیراز ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: