کد خبر: ۱۵۴۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز خبر داد:
اسدی با اشاره به برگزاری دو روزه همایش ملی توسعه، جذب و‌رفع موانع سرمایه گذاری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) ، گفت: مقدمات برگزاری این همایش از سال گذشته برنامه ریزی و در اردیبهشت ماه سال جاری با پنل های تخصصی و حضور مهمانان کشوری و استانی آغاز به کار خواهد کرد .
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه،محمد حسن اسدی رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز با اشاره به برگزاری دو روزه همایش ملی توسعه، جذب و‌رفع موانع سرمایه گذاری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) ، گفت: مقدمات برگزاری این همایش از سال گذشته برنامه ریزی و در اردیبهشت ماه سال جاری با پنل های تخصصی و حضور مهمانان کشوری و استانی اغاز به کار خواهد کرد.


وی افزود: استفاده از از تجربیات صاحب نظران حوزه سرمایه گذاری،اساتید دانشگاه و تجربیات کلانشهر ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی از اهداف این همایش دو روزه است .


اسدی از اختصاص پنل تخصصی و کارگاههای سرمایه‌گذاری در طول برگزاری این همایش خبر داد و گفت: یکی از اهداف دیگر این همایش رونمایی از میثاق نامه حمایت از سرمایه گذار ی در شهر شیراز است.


رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شیراز با اشاره به اینکه در مباحث تئوری از حمایت سرمایه گذاری صحبت می شود اما در عمل گلایه ها سرمایه گذاران از روند طولانی شرایط در گذشته باعث شده که سرمایه گذاری به استان ها و بعضاً خارج از کشور کوچ کنند، گفت:با اعتقاد و عزم به این موضوع مهم طرح های از کمیسیون مربوطه شورا تهیه و در مدت ریاست این کمیسیون در شورا مطرح ،برسی و تصویب شده است .

وی با بیان اینکه بعضاً در شوراهای پنجگانه خروجی کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری در ۹ ماه دارای طرح های زیادی بوده است عنوان کرد : در شورای ششم ما به دنبال ریل گذاری برای یک بستر امن و مطمئن با هدف رفع موانع برای سرمایه گذاری هستیم که نمونه این اقدامات پنل تخصصی سرمایه گذاری در بهمن ماه و همایش ملی با این موضوع در اواخر اردیبهشت ماه است .

اسدی  از اراده و عزم شورای شهر برای ورود به این بخش صحبت کرد و تصریح کرد: در کنار شهرداری سایر دستگاههای استان فارس و دستگاه‌های نظارتی با عمل به وظایف خود تابوی موجود را شکسته و شاهد جذب سرمایه گذار باشیم .

ارائه بسته‌های مختلف سرمایه گذاری با جذابیت بیشتر نسبت به دوره قبل مختلف در این همایش دو روزه موضوع دیگری بود که اسدی به آن پرداخت و برسی و بومی سازی شیوه نامه سرمایه گذاری در کلان شهرها ابلاغی وزارت کشور در شورای ششم باهدف آسان سازی شرایط سرمایه گذاری نسبت به دوره های قبلی و رونمایی از آن در همایش دو روزه را یکی از اقدامات موثر این همایش عنوان کرد.


وی اضافه کرد: معمولا قوانین در شهرداری ها برای سرمایه گذار زیاد و بروکراسی ادارای روند را طولانی می کند که در این شیوه نامه با درنظر گرفتن تضامین راحت تر مزایایی برای سرمایه گذاری فراهم می گردد .

این عضو شورا اشاره ای هم به برگزاری پنل تخصصی سرمایه گذاری در بهمن ماه ‌ با موضوع مهم ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری داشت و و ادامه داد یکی از اهداف برگزاری پنل تخصصی سرمایه گذاری در بهمن ماه ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری بود که تمام اقدامات سرمایه گذاری بصورت شفاف در سامانه بارگذاری گردد.

به گفته اسدی موضوعی در پنل های تخصصی برگزار شده آسیب های حوزه سرمایه گذاری و موانع شناسایی و شهرداری شیراز مکلف شده زیر ساختار برای رفع موانع را فراهم نماید تا به سمت پنجره واحد سرمایه گذاری برویم.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری پارلمان شهری معتقد است که با پنجره واحد سرمایه گذاری باید به سمت کاهش فرآیندهای طولانی در این موضوع مهم و نیاز کلان شهر شیراز گام برداشت و در فضای رقابتی جذب سرمایه گذار نسبت به سایر کلان شهرها از این موضوع عقب نماند

وی اشاره ای هم به سازمان سرمایه گذاری شهرداری داشت و عنوان کرد چارت سازمانی سرمایه گذاری بر اساس نیروهای متخصص باید تامین گرد تا پاسخگویی نیازهای این حوزه در کلان شهر شیراز باشد.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: