کد خبر: ۱۵۴۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم:
خیرالدین با بیان اینکه الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، توجه به بازار و تقاضا است، گفت: تولید و بازار باید مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان باشد، در غیر اینصورت در آینده شاهد شرکت‌های دانش‌بنیان بیکار خواهیم بود.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، علی خیرالدین چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در اجلاس سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری کشور که به میزبانی پارک علم و فناوری فارس و با حضور معاونان وزارتخانه‌های صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: وزارت علوم در سیاست‌گذاری توسعه فناوری و نوآوری در کشور، صرفاً به دنبال مدیریت و نظارت است و بیشتر مایل هستیم از ایده‌های شرکت‌های فناور و پارک‌های علم و فناوری در سیاست گذاری‌ها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: برای اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با شعار سال، باید پارک‌های علم و فناوری کشور برنامه‌های مدون خود را برای اجرایی شدن ارائه کنند.

خیرالدین با بیان اینکه صرفاً ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان مهم نیست، اظهار کرد: باید اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هدایت کنیم و این مهم یک موضوع فرهنگی است که باید برای آن اقدامات لازم انجام شود.

معاون وزیر علوم در ادامه خاطرنشان کرد: الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، توجه به بازار و تقاضا است. تولید و بازار باید مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان باشد، در غیر اینصورت در آینده شاهد شرکت‌های دانش‌بنیان بیکار خواهیم بود، مانند دانش‌آموختگان دانشگاهی که امروز بیکار هستند.

وی تاکید کرد: مسیر تبدیل واحدهای فناور مستقر در پارک ها به شرکت‌های دانش بنیان نوع ۳ در حال هموار شدن است. باید در این راستا ارائه مجوزها را تسهیل کنیم، به همین دلیل برای مراکز رشد موافقت اولیه ساده می‌شود تا در مراحل بعدی موافقت نهایی صادر شود.

خیرالدین عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون اشتغال در پارک‌های علم و فناوری با رشد ۴۰ درصدی از ۶۵ هزار اشتغال به ۹۰ هزار اشتغال رسیده است. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان از ۱۶۶۴ مورد به ۱۷۱۶ مورد رسیده‌اند.

انتهای پیام/س

منبع: ایسنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: