کد خبر: ۱۵۴۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
رئیس جهاد کشاورزی فارس:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه نباید صرفا بر جنبه برگزاری نمایشگاه های تخصصی تاکید داشت، گفت: برگزاری نمایشگاه ها باید به جاری شدن فناوری های دانش بنیان در واحد های تولیدی کمک کند.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، مجتبی دهقان پور در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات صنعت دام، طیور و آبزیان که در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی این صنعت در شیراز برگزار شده بود، تصریح کرد: معتقد هستیم که امروز آنچه که می‌تواند برتری در واحد های تولیدی ایجاد کند دانش و اطلاعات است.

وی با بیان اینکه شرکت ها آخرین یافته های تحقیقاتی و علمی خودشان را در نمایشگاه معرفی می کنند، اظهار کرد: ما هم به عنوان بخشی از دولت باید فناوری ها و  دانش مرتبط با حوزه های تولیدی را پیگیری و تصحیح کنیم، این یکی از رویکردهایی است که دنبال می کنیم.

دهقانپور با اشاره به اینکه 143 شرکت در نمایشگاه مذکور حضور داشته اند، ابراز کرد: اعتقاد دارم اگر حتی تعداد اندکی از این شرکت ها بتوانند با بخش اجرا و تولید مرتبط شوند و خدمات خود را ترویج دهند، می توانیم باعث کاهش هزینه تولید و افزایش تولید محصول بشویم، در این صورت می توانیم بگویم که نمایشگاه داری اثر بخشی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در ادامه با بیان اینکه سعی خواهیم کرد از ظرفیت شرکت های که در این نمایشگاه حضور دارند استفاده کنیم، عنوان کرد: ما در بخش دولتی توان مادی محدودی داریم اما بایستی از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

به گفته وی؛ بر اساس تمهیداتی که در نظر گرفته شده سعی می‌کنیم شرکت هایی که واقعا حرفی برای گفتن دارند و از نوآوری و فناوری هایی برخوردارند که می تواند باعث تحول در بخش کشاورزی شود برای برگزاری کلاس های آموزشی بهره بگیریم؛ این بهترین گزینه است.

دهقان پور افزود: در سازمان جهاد کشاورزی طرحی تحت عنوان طرح افزایش ضریب نفوذ دانش طراحی کرده ایم که در سطح وزارتخانه و سازمان تات در حال پیگیری آن هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از رایزنی با هیات های تجاری دو کشور عراق و قطر در حاشیه برگزاری نمایشگاه خبر داد و گفت: هیات عراقی اعلام کردند که به طور مشخص در بحث دریافت محصولات لبنی و مسائل مرتبط با شیر و فرآورده های آن آمادگی این را دارند که بازارهای هدف را برای تولیدکنندگان استان فارس باز کنند.

وی به بحث صادرات دام براساس رایزنی با طرف قطری نیز پرداخت و تصریح کرد: اعلام آمادگی کردیم که حاضر هستیم در سال صد هزار راس دام را از استان فارس تامین و ارسال کنیم؛ این یک فرصت بسیار خوبی است برای تولیدکننده ما تا بتواند تولیدات خود را با قیمت بالاتری عرضه کند.

 نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات صنعت دام، طیور و آبزیان در محل شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته شیراز میزبان محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جمعی از معاونین و مدیران و کارشناسان جهاد کشاورزی و غرفه داران و تولید کنندگان حاضر در این نمایشگاه بود.

 انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: