کد خبر: ۱۵۴۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۹ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به انتشار شایعه ای در فضای مجازی مبنی بر شناسایی بیمار مبتلا به آبله میمونی در شهرستان لار گفت: با بررسی های انجام شده مشخص شد این موضوع صحت ندارد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، عباس رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: از ابتدای امروز شایعه ای در برخی رسانه های مجازی مبنی بر ابتلای یک کودک در شهرستان لار به بیماری آبله میمونی انتشار یافته که با بررسی و رصد موضوع، این خبر تکذیب شد.

وی با اشاره به بررسی های انجام شده، از ابتلای دو فرد از بستگان این کودک به بیماری زونا و آبله مرغان طی روزهای اخیر خبر داد که با این کودک در تماس بوده اند.

 رضائیان زاده ادامه داد: همچنین با توجه به ارزیابی بیمار از سوی پزشک معالج در شهرستان لار، تشخیص قطعی پزشک، بیماری آبله مرغان بوده که علایم بالینی نیز این تشخیص را تائید می کند و در این زمینه هیچ گونه تردید علمی وجود ندارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازگفت: تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این موارد به صورت هوشیارانه، به رصد موضوع پرداخته و تا کنون نیز موردی از ابتلا به بیماری آبله میمونی در کشور گزارش نشده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر جای هیچ گونه نگرانی در ایران نسبت به خطر ابتلا به این بیماری وجود ندارد، تاکید کرد: آبله میمونی با الگوی ویژه منحصر به خود، در فرد بروز می یابد و تا کنون موردی در این زمینه، در کشور مشاهده نشده است.

 رضائیان زاده از عموم مردم خواست تا اخبار حوزه سلامت را تنها از منابع معتبر و رسمی دنبال کنند.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: