کد خبر: ۱۵۴۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۸ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد: ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه ،روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در اطلاعیه ای اعلام کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۱۳۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۵۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

در این اطلاعیه آمده است:

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۳۶۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۶۹۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۷ هزار و ۷۶۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۸۵۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۷ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 در این اطلاعیه آمده است: در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۲۸۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در زمان حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۰ هزار و ۳۰۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۶۰۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۸۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۵۱۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.


انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: