کد خبر: ۱۵۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد :
کریمی فرد از تثبیت تعرفه بهای برق برای مشترکان خوش مصرف در فارس خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه،حمیدرضا کریمی فرد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به این که افزایش نرخ تعرفه برق برای مشترکان پرمصرف به صورت پلکانی اعمال خواهد شد، گفت: از ابتدای بهمن ماه پارسال تغییراتی در نرخ تعرفه‌های برق اعمال شد که  افزایش نرخ عمدتا شامل مشترکانی در بخش خانگی می‌شود که بیش از الگوی مصرف مبادرت به استفاده از انرژی الکتریکی می‌کنند.

وی افزود: الگوی مصرف برق در فصول و مناطق مختلف به شیوه متفاوتی قیمت گذاری شده است که به طور متوسط الگوی مصرف در ماه‌های غیر گرم سال ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه است و در ماه‌های گرم در مناطق عادی به ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه می‌رسد.

کریمی فرد در ادامه اظهار کرد: مشترکانی که میزان مصرف آن‌ها در این بازه است شامل افزایش نرخ نمی‌شوند و این تغییر نرخ پلکانی شامل مشترکانی خواهد شد که میزان مصرف آن‌ها بالاتر از الگوی مصرف است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، بیان کرد: ۲۵ درصد از مشترکان در زمره پرمصرف‌ها قرار می‌گیرند و تعرفه‌ها برای این گروه به صورت پلکانی از ۴۳ درصد تا ۱۲۹ درصد افزایش خواهد یافت.

وی اجرای این سیاست را نشانه بارزی از عدالت محوری در حوزه انرژی ارزیابی کرد وگفت: اختلاف نرخ میان تولید و فروش انرژی بسیار زیاد است و دولت یارانه هنگفتی را در این زمینه هزینه می‌کند و به همین دلیل افزایش نرخ تعرفه‌ها برای گروه پرمصرف به نوعی عدالت محوری در زمینه تعرفه‌ها محسوب می‌شود.

کریمی فرد، با بیان این که پرداخت‌های مشترکان پرمصرف در حوزه گسترش زیرساخت‌های حوزه انرژی مصرف می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت یارانه گزافی را در زمینه برق می‌پردازد و جامعه هدف افزایش نرخ ها، اقشار پرمصرف جامعه هستند.

وی با بیان این که برق ارزان معمولا به صرفه جویی منجر نمی‌شود اظهار داشت: یکی از اهداف افزایش نرخ، هدایت کردن مشترکان برق در راستای مصرف بهینه انرژی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت همکاری کلیه مشترکان در گذر از پیک بار تابستان ۱۴۰۱ تاکید کرد و گفت: بخش‌های مختلف صنعت برق کشور و استان در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی با همکاری صدا و سیما و اصحاب رسانه فعالیت چشمگیری در این زمینه داشته و اطلاع رسانی گسترده‌ای در زمینه دعوت مردم به مدیریت مصرف برق را آغاز کردند که امیدواریم با همکاری کلیه مشترکان از پیک مصرف برق در تابستان سال جاری بدون نیاز به اعمال محدودیت و مدیریت اضطراری بار عبور نماییم.

شهرام دهقان مدیر نظارت بر فروش و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت توانیر و تارنمای شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از تعرفه‌ها و شیوه محاسبه الگو‌های مصرف آگاهی یابند.

وی افزود: استفاده از نرم افزار" برق من" امکانات زیادی را در دسترس مشترکان قرار می‌دهد و یکی از قابلیت‌های آن محاسبه بهای برق مصرفی به صورت لحظه‌ای و آنی است.

دهقان یاد آور شد: یکی از مواردی که در این سامانه طراحی شده ارائه راهکار‌هایی است که عمل به آن‌ها تاثیر زیادی در مدیریت مصرف انرژی برق خواهد داشت.


انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، برق
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: