کد خبر: ۱۵۴۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد ؛
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از اجرای طرح واکنش سریع راهداری در سطح محورهای فارس همزمان با آغاز ایام دهه کرامت(۱۱ خرداد) خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه،علیرضا راستیار سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس گفت: همزمان با میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) ، سالروز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) و میلاد حضرت امام رضا (ع) که دهه کرامت نامگذاری شده و تحقق شعار این ایام مبارک در سال ۱۴۰۱ ( خدمت کریمانه ؛ جهاد عالمانه ) ، طرح واکنش سریع راهداری (طوس) در استان فارس از روز چهارشنبه ۱۱ خرداد اجرایی می شود.

وی با اشاره به ایجاد شبکه همیاران مردمی دولت در اجرای طرح واکنش سریع (طوس) افزود : از تمامی هم استانی های عزیز و کاربران جاده ای به ویژه رانندگان حرفه ای که در سطح راه های استان تردد دارند ،دعوت بعمل می آید ؛ مشکلات مرتبط با ایمنی راه ها را که نیازمند اقدام سریع برای برطرف نمودن دارد را از طریق سامانه و تلفن گویای ۱۴۱ گزارش نمایند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت : موضوعات قابل گزارش در فاز اول : لکه گیری و اصلاح چاله های مخاطره آمیز در راه ها ، پاکسازی و شستشوی علایم و تابلوهای ایمنی موجود ، پاکسازی اجسام زاید از سطح و شانه راه ها ، رفع نقص و عیب از تابلو و علایم و تجهیزات ایمنی موجود ، تکمیل علایم در پیچ های تند فاقد علایم کافی ، رفع نقص حفاظ ایمنی آسیب دیده و مخاطره آمیز ، آشکار سازی موقعیت های غیرمنتظره و مخاطره آمیز ، ایمن سازی مخاطرات بالقوه منجر به حادثه یا انسداد جاده ها می باشد .

گفتنی است استان فارس با دارا بودن بیش از ۵۰ هزار کیلومتر راه همسنگ، بیشترین میزان طول راه در مقایسه با سایر استان‌های کشور را داراست که این موضوع در کنار قرار گیری در کریدور مرکز به جنوب و شرق به غرب، موقعیت حمل و نقل این استان را خاص و استراتژیک می‌سازد.


انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: