کد خبر: ۱۵۴۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۱۱ تير ۱۴۰۱
مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
عسکری از میزبانی استان فارس در اجلاسیه کشوری نماز در سال تحصیلی جدید خبر داد
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمدخلیل عسکری در جلسه هیئت اندیشه ورز نماز اداره گفت: استان فارس، میزبان اجلاسیه کشوری نماز در سال تحصیلی جدید می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به اهمیت نمازخانه ها تاکید کرد: باید در قدم  اول، بستر اقامه ی نماز را در مدارس فراهم کنیم چراکه توجه به نماز ماموریت اصلی مان می باشد.

عسکری با اشاره به عبارت (اَخلِصِّ العَمَل) گفت: مروجین نماز باید ابتدا خودشان عامل به اقامه نماز باشند و اخلاصشان را بالا ببرند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به سه حوزه محوری دانش آموزان، معلمان و اولیا که مخاطب فعالیت های آموزش و پرورش می باشد گفت: باید مساله ی توجه به اهمیت و اقامه ی نماز در تمام برنامه های حوزه های مختلف سال آینده  وجود داشته باشد.

عسکری ضمن اشاره به ظرفیت های مختلف همه ی دستگاه ها گفت: کنار هم قرار گرفتن ظرفیت های مختلف دستگاه ها در امر ترویج و توجه به اقامه نماز می تواند در نهادینه کردن این امر مهم در جامعه تاثیرگذار باشد.

وی خاطر نشان کرد: در فعالیت ها سن، جنسیت و مقاطع تحصیلی دانش آموزان در نظرگرفته و متناسب با آن برنامه ریزی ها انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:هیچ نمازخانه ای تغییر کاربری داده نشود و برای رفع کمبودهای فضای آموزشی از اتاق هایی بجز نمازخانه ها استفاده شود.

عسکری خاطرنشان کرد: نمازخانه ها با حمایت نوسازی و مجمع خیرین مبتنی بر چهارچوب مشخص شده، تجهیز شوند.

وی ضمن توجه به ترویج و اهمیت اقامه نماز گفت: ایجاد طرح و پروژه ای در این راستا با بهره گیری از فعالیت ها و قالبهای مختلف طراحی شود.

عسکری تاکید کرد:  در پروژه ی مهر، جشنواره ها، مسابقات و... توجه به اهمیت و اقامه نماز بعنوان یک اصل قرار گرفته شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: تعداد ۳هزار و هفتصد و پنجاه و هفت نمازخانه در مدارس استان فارس وجود دارد که تعداد ۲هزار و ششصد و هشتاد و شش نمازخانه مستقل و مابقی بصورت کلاسی می باشد.

علیرضا شادباش ضمن اشاره به مشخص شدن وضعیت کلی نمازخانه ها جهت تجهیز و اصلاح آن ها خاطر نشان کرد: نمون برگ الکترونیکی طراحی شده که در اختیار مسئولین آموزش و پرورش مناطق برای تکمیل اطلاعات نمازخانه ها قرار داده می شود.

وی گفت: جلسه ی شورای نماز هیات اندیشه ورز نماز آموزش و پرورش فارس با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و اعضای شورای معاونین اداره کل، قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و دیگر اعضای این شورا با موضوع چگونگی توسعه نمازخانه ها و بررسی شیوه های جذب و دعوت دانش اموزان به نماز برگزار شد که در آن سایر اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/ر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: