کد خبر: ۱۵۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
خوش اقبال از صدور یک مجوز چاپ دیجیتال در شیراز و 5 مجوز دیگر برای شهرستان‌ها خبر داد وگفت: از آغاز سال جاری تا کنون مجوز 731 کتاب از 786 کتاب ثبت شده، صادر شده است.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه،غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به برگزاری رویدادهای بزرگی همچون هفته بزرگداشت سعدی در اردیبهشت ماه جاری و در هفته بزرگداشت حافظ شیرازی در آینده پیش رو، این دو رویداد را مهم‌ترین رویدادهای فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در هر سال دانست و گفت: هرچند دهه بزرگداشت سعدی شیرازی امسال با دهه پایانی ماه مبارک رمضان هم‌بازه بود، رویدادهای دیگرگونه‌ای را در بزرگداشت این چهره نام‌آشنا و برجسته ایرانی برگزار کردیم. همچنین با هماهنگی‌های انجام شده، توانستیم با سازماندهی یکپارچه کشوری و جهانی از شیراز، در دیگر استان‌های و برخی از کشورهای نیز این رویداد بزرگ را برگزار کنیم.

وی  افزود: در همین راستا، هماهنگی‌ها برای برگزاری دهه بزرگداشت حافظ شیرازی همچون دهه سعدی انجام شده است؛ از این رو، رویدادهای دهه حافظ شیرازی را با توان و پویایی بیشتری پیگیری و دنبال می‌کنیم

خوش اقبال ، شناسایی، ساماندهی و کمک به افزایش توانمندی‌های انجمن‌های ادبی را در 6 ماه گذشته از کارهایی دانست که برای نخستین بار انجام شده است و مهم‌ترین رویداد در این زمینه را جایزه کتاب سال استان فارس خواند که در نیمه دوم سال برگزار می‌شود و بیان کرد: از 116 انجمن ادبی پویای استان، 19 انجمن در شیراز هستند. این انجمن‌ها از فروردین تا شهریور امسال، بیش از 140 رویداد را در قالب شب شعر، پسین شعر و رونمایی کتاب برگزار کرده‌اند.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از صدور یک مجوز چاپ دیجیتال در شیراز و 5 مجوز دیگر برای شهرستان‌ها خبر داد و ادامه داد: از آغاز سال جاری تا کنون مجوز 731 کتاب از 786 کتاب ثبت شده، صادر شده است.

خوش‌اقبال، همچنین از صدور مجوز فعالیت برای 8 مؤسسه فرهنگی تک‌منظوره و یک مؤسسه فرهنگی و هنری چندمنظوره در استان فارس خبر داد.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از صدور 4 مجوز کانون‌های آگهی و تبلیغات و 6 چاپخانه در 6 ماه گذشته خبر داد و گفت: 346 رسانه در استان فارس پویا هستند که از این تعداد، 142 رسانه برخط، 63 رسانه الکترونیک غیربرخط، 12 روزنامه، 25 هفته‌نامه، 26 ماهنامه، 67 فصلنامه، 3 دو هفته‌نامه، 1 دوماهنامه، 7 دو فصلنامه و 1 سالنامه هستند.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیراز ، فارس ، شیرازه
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: