کد خبر: ۱۵۷۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۱۵ آذر ۱۴۰۱
شهردار صدرا:
پرنیان در خصوص راه اندازی مترو برای اهالی صدرا، اظهار کرد: شورا و شهرداری شیراز در زمینه ساخت جاده مواصلاتی صدرا همکاری مطلوبی ندارند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، بهزاد پرنیان شهردار صدرا ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت جهاد تبیین، عنوان کرد: در فضای کنونی کشور و در سطح جهانی جهاد تبیین نقش به سزایی دارد و در این خصوص رسانه ها بسیار موثر هستند.

وی با بیان اینکه نقش رسانه ها پر رنگ تر خواهد بود، به اقدامات انجام شده در یک سال اخیر در شهر صدرا اشاره کرد و افزود: در یک  سال و اندی که از عمر شورا گذشته فضای تعاملی بین شورا، شهرداری و... ایجاد شده که ماحصل آن اقدامات عمرانی مناسب بوده است.

پرنیان با اشاره به اینکه تا سال گذشته 15 دستگاه  اتوبوس در شهر صدرا وجود داتش که موجب اعتراض و گلایمندی شهروندان بود، در همین راستا 3 دستگاه اتوبوس به صورت مستقیم و با 14 میلیارد هزینه خریداری و امروزپانزدهم آذرماه وارد چرخه حمل و نقل شدند.

شهردار صدرا افزود: 13 دستگاه اتوبوس به صورت یارانه‌ای خریده شده که 4 دستگاه آماده واگذاری است و 9 دستگاه دیگر تا پیش از عید وارد چرخه استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه 6 مینی بوس و ون نیز به صورت یارانه‌ای خریده شده و به‌زودی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند، گفت: با 35 میلیارد تومان هزینه، یک آتش‌نشان بوم بلند هیدرولیکی در حال خرید است که 30 میلیارد تومان از این هزینه از طریق تهاتر زمین توسط شرکت عمران صدرا پرداخت می‌شود.

پرنیان در ادامه با بیان اینکه ساخت و اجرای 9 طرح با 600 میلیارد تومان برآورد هزینه به‌زودی توسط قرارگاه خاتم در شهر صدرا آغاز می‌شود، افزود:این طرح ها شامل ساختمان اداری شهرداری، ساختمان شورای اسلامی، آرامستان، 2 پیاده‌رو، 2 پارک با مساحت هر کدام 9 هکتار، سالن آمفی تئاتر، فرهنگسرا و 2 پیاده‌رو میشود.

شهردار صدرا با اشاره به اقدامات ورزشی در صدرا، اضافه کرد:3 زمین چمن در این شهر به بهره‌برداری رسیده  و 2 زمین چمن دیگر نیز به‌ زودی بهره‌برداری می‌شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص بودجه شهرداری صدرا، بیان کرد: بودجه امسال شهرداری 300 میلیارد تومان است که بیش از 50 درصد آن محقق شده است.

پرنیان در خصوص راه اندازی مترو برای اهالی صدرا، اظهار کرد: شورا و شهرداری شیراز در زمینه ساخت مترو و قطار شهری همکاری مطلوبی ندارند، لذا با جلسه‌ای که با حضور استاندار فارس و اسدی شهردار شیراز برگزار شد قول مساعد داده شد تا همراهی لازم را داشته باشند.  

وی از شهرداری شیراز درخواست کرد تا در بحث تملک 4.5 کیلومتری جاده قره پیری (بزرگراه شهید سلیمانی تا محلاتی شیراز که 10 کیلومتر است) برای احداث قطار شهری همکاری لازم را با شهر صدرا داشته باشند.

 شهردار صدرا همچنین در خصوص حضور سگ‌های بدون صاحب در این شهر، تصریح کرد:شهرداری صدرا با راه‌اندازی سایتی مبنی بر عقیم سازی این سگ‌ها با حضور  دامپزشک حرفه‌ای روزانه با کمک واحد خدمات شهری بیش از 400 قلاده سگ جمع‌آوری می‌کند که تعدادی از آن‌ها در یک مرکز نگهداری می‌شود  تا از ورود سگ‌های سایر مناطق جلوگیری شود. همچنین شهرداری صدرا به خرید اسلحه بیهوشی مجهز است تا به صورت علمی و حرفه‌ای و بهداشتی به زنده‌گیری حیوانات ورود کند.

نبود آرامستان و میدان میوه و تربار از مشکلات عمده شهر صدرا


هاشم عزیزی، رئیس شورای شهر صدرا  نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات اصلی این شهر از جمله نبود آرامستان، میدان میوه و تربار، بیان کرد: شهر صدرا برای جمعیت 120 هزار نفری طراحی و ساخته شده بود که در حال حاضر بالغ بر 200 هزار نفر جمعیت با زیرساخت‌های ناقص در این شهر سکونت دارند.

وی با بیان اینکه شهر صدرا با ایده آل مطلوب فاصله زیادی دارد، یادآورد شد که با همکاری اعضای شورای شهر صدرا و شهرداری این شهر برنامه‌هایی در قالب کوتاه، میان مدت و بلند مدت طراحی  و با بهره‌مندی از نظر و مشورت مردم و معتمدین اعتمادسازی را نیز احیا کردیم.

 عزیزی با انتقاد از اینکه دستگاه‌های متولی برای امور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ورود کنند و از مسئولان خواست تا از نزدیک با مشکلات شهروندان آشنا و روند بررسی آن‌ها را پیگیری کنند، بیان کرد: همچنین دادستان به عنوان مدعی العموم در این زمینه‌ها ورود کند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 114 جلسه رسمی و بیش از 40 جلسه غیررسمی در راستای رسیدگی به مشکلات مردمی برگزار شده است، بیان کرد: در سال‌های عمر شورای شهر و شهرداری بیشترین تعامل را با شرکت عمران داشته‌ایم.

رئیس شورای شهر صدرا با بیان اینکه ساماندهی میادین میوه و تربار در دستور کار ما قرار گرفته است از احداث 7 پارک محله‌ای خبر داد و گفت: شهردار صدرا درآمد پایداری ندارد، لذا ضرورت دارد تا به سراغ سرمایه داران برود تا برای آینده صدرا مشکلی پیش نیاید

عزیزی به موضوع وقف و عدم رضایت مردم در این خصوص سخن گفت و افزود: مردم در ابهام بودن زمین‌های وقفی در این شهر شاکی هستند و ضرورت دارد تا مسئولان متولی در این زمینه ورود کنند. همچنین درآمد احصاء شده از موقوفات خرج این شهر شود.

 انتهای پیام/س

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: