کد خبر: ۱۵۷۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
مراسم گرامیداشت روز هوای پاک با حضور فعالان زیست محیطی و مسئولان در شهرستان مُهر از توابع استان فارس برگزار شد.
به‌گزارش‌خبرنگارگروه شهرستانهای پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، علیرضا فرجی رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مُهر، در مراسم گرامیداشت روز و هفته هوای پاک، که در یکی از مدارس ابتدایی برگزار شد، گفت: هر ساله بیست ونهم دی ماه به عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده و شعار محوری نیز برای این هفته در نظر گرفته می شود این شعار امسال تحقق هوای پاک ، حقوق عامه ، اراده ملی است.  

وی ادامه داد: به منظور داشتن هوای پاک وکاهش آلودگی هوا درقانون اساسی جمهوری اسلامی قانون هوای پاک تهیه و در سال ١٣۵۴ به تصویب رسیده است. 
 
فرجی افزود: تاکنون ۴٠ مواد قانونی و آیین نامه هوای پاک توسط مراجع مختلف به این قانون اضافه شده  که جامع ترین قانون در این حوزه در سال ۱۳۹۶ توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است طبق همین قانون ۲۳دستگاه دراجرای این قانون دارای تکالیف اجرایی ونظارتی هستتد.
 
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مُهر گفت: همه ما مسئولین برای داشتن یک هوای پاک ومحیطی سالم وظیفه داریم ودربرابرآیندگان مسئولیت داریم.  

حمزه محمدی فرماندار شهرستان نیز در این مراسم گفت: هوای پاک و امنیت دو مقوله بسیار مهم است که ما هیچ‌گاه قدر آن را ندانسته و نمی‌دانیم. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  برای دارا بودن هوای پاک نباید انتظار داشت تنها یک نهاد و دستگاه در این بخش فعالیت کند بلکه باید تمامی آحاد جامعه نقش ویژه ای در حفظ و نگهداری از محیط زیست داشته باشند.  

مسلم احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهر نیز در بخشی از مراسم اظهار داشت: آلودگی هوا به عنوان یک چالش جهانی و فرامرزی دارای آثار گسترده ای است که از جمله می‌توان به اثرات جبران ناپذیر آن بر سلامت انسان که از اصلی ترین عوامل مرگ و میر در سطح جهان است را بر شمرد. 

وی اضافه کرد: ترویج و توسعه فرهنگ محیط زیستی در جامعه از طریق تقویت و گسترش فعالیت های آموزشی امکان پذیراست که این مهم همواره در آموزش و پرورش مدارس شهرستان مُهر مورد توجه قرار گرفته است. 

احمدی اضافه کرد: کارشناسان، مراقبان و سفیران سلامت مدارس شهرستان مُهر با تولید محتواهای آموزشی محیط زیستی خواستار توجه بیشتر به مسائل مربوطه شدند. 

فرماندار شهرستان مهر با بیان اینکه برای حفظ محیط زیست، بخشی از دروس تخصصی محیط زیست نیز وارد کتب درسی دانش آموزان شده است، ترغیب حس مسئولیت پذیری درمورد مسائل محیط زیستی دربین دانش‌آموزان نیاز به داشتن آگاهی و بینش  دارد که آموزش و پرورش برای دستیابی به این هدف مهم تلاش می کند.
انتهای پیام/
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، شهرستانها ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: