کد خبر: ۱۵۷۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
مدیرکل بنیاد مسکن فارس مطرح کرد:
مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه به شرط تامین زمین مناسب از احداث خانه ویلایی به جای انبوه سازی استقبال می‌کند، گفت: این موضوع در مناطق روستایی به خوبی دنبال شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،عطا الله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن فارس در نشستی با دانشجویان بسیج دانشجویی و قرارگاه شهید احمدی روشن اظهار کرد: ما هم معتقدیم با در نظر گرفتن فرهنگ زیستی مردم ، خانه یک طبقه مستقل بسیار بهتر از آپارتمان چند طبقه مشارکتی است ، اجرای این طرح در صورتی قابل اجرا است که زمین مناسب در اختیار باشد. هر چند در بسیاری از شهرستان‌های فارس ما محدودیت‌های واگذاری زمین مناسب داشته‌ایم اما در مناطقی که زمین در اختیار بوده است ، طرح‌های یک طبقه‌سازی در قالب طرح نهضت ملی مسکن دنبال و اجرا شده است.

وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم که در تلاش است تا با یک کار کارشناسی و حساب‌ شده در کنار توسعه مجتمع‌های مسکونی طبقاتی، توسعه افقی شهری را هم عملیاتی کند اضافه کرد: این موضوع یکی از مهم‌ترین راهکارها برای اجرا و شتاب‌بخشی در روند ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن محسوب می‌شود. ساخت‌وساز هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده یکی از راهبردهای توسعه اقتصادی و اجتماعی است که افزون بر تحول در تأمین مسکن، ایجاد هزاران فرصت شغلی را نیز در آغوش خود دارد.

زمانی در ادامه این نشست در پاسخ به برخی دغدغه‌های دانشجویان ادامه داد : افزایش جمعیت و محدودیت اراضی در دهه‌های اخیر سبب شد که ساخت‌ وسازها در بیشتر شهرها شکل عمودی یا طبقاتی به خود بگیرد که این امر اکنون به سبک فراگیر تبدیل شده است.ساخت مجتمع‌های مسکونی و برج‌های طبقاتی با اینکه گامی برای تجمیع و آسانی خدمات به شمار می‌رود اما گاهی به لحاظ اجتماعی با آسیب‌ها، برخوردها و مشکلات عدیده دیگر همراه بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس در ادامه برخی از خدمات بنیاد مسکن در استان فارس در زمینه عمران روستایی را نیز برشمرد و گفت : بنیاد مسکن در برخی از امور مانند ساخت مسکن روستایی و بازسازی مسکن روستایی ، ۲۲ سال است که این امور را بر عهده دارد ، با پرداخت تسهیلات برای مقاوم‌سازی و پرداخت تسهیلات بلاعوض کارهای بزرگ و شایسته‌ای انجام داده است.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن استان در بسیاری مواقع به عنوان استان معین عمل کرده و همزمان که در این استان کار امداد رسانی به آسیب دیدگان سیل را داشته ، مسئولیت‌هایی نیز در سایر استان‌ها به عنوان استان معین متقبل شده و پذیرفته است. بنیاد مسکن فارس در این زمینه در استان‌های بوشهر، خوزستان، لرستان و سایر استان‌ها مسئولیت‌هایی داشته که به خوبی انجام داده است.

زمانی اضافه کرد: هر چند فعالیت‌های عمران روستایی بنیاد مسکن بیشتر از سایر وظایف ما ، در چشم بوده و دیده شده است اما بنیاد در حوزه‌های دیگری هم فعالیت‌های چشمگیری داشته است، بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل در بسیاری از شهرها و روستاها با مجاهدت و ایثار و از خود گذشتگی خادمان مردم در بنیاد مسکن اجرایی شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: