کد خبر: ۱۵۷۸۷۱
تاریخ انتشار: ۰۶:۵۵ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱
رئیس جمعیت هلال احمر شیراز اعلام کرد: روز جمعه هفتم بهمن ماه ١۴٠١ به دلیل بروز چهار حادثه در ارتفاعات دراک، نجاتگران مستقر در پایگاه دراک به منطقه اعزام شدند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» محمدرضا رضا زاده رئیس جمعیت هلال احمر شیراز با اعلام این خبر گفت: ساعت ٠٠:٣۵ دقیقه بامداد جمعه هفتم بهمن ماه ١۴٠١ با تماس EOC استان و اعلام حادثه در ارتفاعات دراک بلافاصله نجاتگران مستقر در پایگاه دراک به منطقه اعزام شدند و با انتقال فردی که مسموم شده بود به مرکز درمانی، عملیات خاتمه یافت.

وی ادامه داد: با تماس مجدد با مرکز اورژانس، نجاتگران پایگاه دراک به منطقه کهمره سرخی اعزام شدند و مورد مفقودی فردی در حوالی پمپ بنزین منطقه را پیگیری کرده و با پیدا شدن این فرد و پایان عملیات، ساعت ٣:۵٠ دقیقه بامداد به پایگاه بازگشتند.

رضا زاده گفت: در ساعت ٩ صبح همین روز بار دیگر حادثه جهت کوهنوردی در ارتفاعات غدیریه کوه دراک اعلام شد و نجاتگران پایگاه دراک با تجهیزات کامل در میان مه و بارش برف به ارتفاعات غدیره دراک صعود نموده و با توجه به حضور عوامل آتش نشانی در منطقه با همکاری یکدیگر کوهنوردی ۶٠ ساله که بر اثر سکته قلبی فوت کرده بود را در مسیر پوشیده از برف به پایین کوه انتقال داده و تحویل عوامل نیروی انتظامی دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر شیرازاضافه کرد: در همین زمان با تماس مجدد مرکز کنترل عملیات استان و اعلام حادثه جهت کوهنورد دیگری در مسیر دره فراخ کوه دراک بار دیگر نجاتگران کوهستان به ارتفاعات صعود نموده و از مسیر صعب‌العبور دره فراخ با همکاری عوامل آتش نشانی فرد ۶٣ ساله را که در بازگشت از قله دراک فوت کرده بود را به منطقه امن انتقال داده و تحویل عوامل نیروی انتظامی دادند و با پایان چهارمین عملیات در ساعت ١۶ به پایگاه بازگشتند.

انتهای پیام/
 
 

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: