کد خبر: ۳۱۸۳۰
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۱
چندی است که یکی از اساتید فعال در فتنه 88 در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز در کلاس‌های درس خود به بیان برخی مطالب سخیف در خصوص روحانیت و مرجعیت در قالب لطیفه می‌پردازد.

شیرازه - دکتر سید ابراهیم امینی که در حال حاضر در بخش حقوق دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز مشغول تدریس است، این روزها دوباره به یاد سال‌های نه چندان دور فعالیت‌های سیاسی خود افتاده است و دوباره در حال جولان دادن اما این‌بار در کلاس‌های درس است!

نگاهی به سوابق این شخص که چهره شاخص فتنه گران در انتخابات ریاست جمهوری در استان فارس بود جالب توجه است:

وی در دوره ششم مجلس به نمایندگی مردم ممسنی انتخاب شد. قبل از آن یکبار در انتخابات شرکت کرده که موفق به ورود به بهارستان نشده بود. در مجلس ششم مدتی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بود سپس به‌عنوان عضو هیات رئیسه مجلس انتخاب گردید. پس از پایان دوره مجلس ششم، برای مجالس هفتم و هشتم داوطلب شرکت در انتخابات شد که هر دو بار صلاحیت او توسط هیئت نظارت شورای نگهبان رد شد. نقش امینی در حوادث ماه‌های پایانی مجلس ششم از جمله تحصن برخی نمایندگان کاملا قابل توجه است.

بعد از دوران نمایندگی به عضویت حزب اعتماد ملی درآمد و جزو هيات موسسان اين حزب نيز به شمار مي رود، وي همچنين با حكم محمد خاتمی به عنوان عضو هیات پیگیری و نظارت بر اجرای قانون اساسی انتخاب شد!

اما اصلی‌ترین حضور سیاسی چالش برانگیز امینی در عرصه سیاست مربوط می شود به انتخابات ریاست جمهوری سال 1388. پس از اعلام نتیجه انتخابات و شروع بازی خطرناک کروبی و میرحسین موسوی با ادعای دروغین تقلب در انتخابات! امینی از سوی کروبی به عنوان عضو کمیته حمایت از بازداشت شدگان معرفی می‌شود. امینی که ریاست ستاد انتخاباتی کروبی در استان فارس را نیز برعهده داشت به دلایل امنیتی بازداشت می‌شود.بالتبع او در ایامی که در بازداشت بود در دانشگاه حاضر نشد اما او حالا دوباره به کلاس‌های درس بازگشته! و این بار از شیوه دیگری برای القای عقاید باطل خود به دانشجویان استفاده می‌کند. او بدون این‌که وارد بحث جدی شود سعی می‌کند با لطیفه‌گویی و استهزاء حرف خود را در لفافه بیان کند. به عنوان مثال در روزهای گذشته او با بیان لطیفه‌ای مستهجن در خصوص روحانیت باعث بهت و تعجب دانشجویان شد. این لطیفه آن‌قدر زشت است که نمی توان آن را بیان کرد.

حضور امینی در کلاس درس در حالی صورت می‌گیرد که وی هم‌چنان ارتباط خود را با جنبش به اصطلاح سبز حفظ کرده و کوچکترین نشانه‌ای از تغییر در افکار و رفتار در وی مشاهده نمی‌شود.

با این تفاسیر مسئولین دانشگاه شیراز باید پاسخگوی این سوال باشند که امینی با این سوابق مشخص و سیاه، چگونه هم‌چنان شایستگی حضور در کلاس‌های درس این دانشگاه را دارا است؟

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۰
هم ولایتی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
خیلی جدی نگیرین آخه تو استان فارس از این موارد زیاده <br />

یادمه چندسال پیش یکی از دوستان بنده که فارق التحصیل فیزیک هسته ای ، بسیجی ، فرمانده پایگاه و فعال فرهنگی بود 2 سالی استاد دانشگاه بود و آخر زنگ هر درس 10 دقیقه ای به مباحث اخلاقی می پرداخت و دانشجوها رو نصیحت میکرد که مدیریت دانشگاه به همین دلیل ! وی را اخراج نمود
مریم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
این ها همه از صدقه سری دکتر صادقی ریاست سابق دانشگاهه . مگه خود دکتر صادقی الان توی بخش حقوق نیست؟ پس چرا در خصوص ادامه کار امینی حرفی نمیزنه؟
امین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
درود بر دکتر صادقی که امید بچه های اصلاح طلب دانشگاه به خصوص انجمن فرهنگ و سیاسته! دکتر نترس! ما حامیتیم
میرزاپور
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
کاکو مگه ای دانشگو حراست ندره؟
pskd
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
انقلاب کردیم سیاستمان دینی شود دینمان سیاسی شد،انقلاب کردیم اقتصادمان انسانی شودانسانیتمان اقتصادی شد،انقلاب کردیم خیابان هایمان شریف شود شرافتمان خیابانی شد، انقلاب کردیم شاه وشاهزاده نداشته باشیم آقا وآقازاده داریم،انقلاب کردیم دردهایمان درمان شود درد بی درمان گرفتیم.
صادق
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
حرف حق میزنه زورتون گرفته
سامان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
آره سرکلاس چرت و پرت زیاد میگه
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
2
همه اش تقصیر خودمان است باید ریشه شان را قطع می کردیم
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
نگران نباشیداین هاآثار باقی مانده فتنه هستند که باکمک خدااز روی زمین حذف می شوند.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
این به خاطر اینکه نظارتی رو کار اساتید نیست ، میان سر کلاس های درس عقده های سیاسیشون رو باز می کنن و هر چی دل تنگشان خواست می گویند.یکی نیست به این بابا بگه جنبش سبز مثل لجن کف مرداب شده
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
0
0
مشکل ما اینکه جنبه انتقاد نداریم،حالا مگه همه چیز تو مملکت بر وفق مراده که یکی یه حرفی میزنه انجور بهش حمله می کنین.یه کم جنبه انتقاد داشته باشین
72
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۷
0
0
برای مسئولین دانشگاه شیراز متاسفم !!!
یه بچه لر شجاع
United Kingdom
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۸
0
0
یه سایت زدین پر از کپی پیست فکر کردین شاهکار کردین؟ استاد امینی در قلب همه بچه های ممسنی و شیرازه کور شود آنکس که نتوان دید دمت گرم استاد باز هم جوک بگو
مطلع
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۸
0
0
دکتر امینی با این همه جرم و مواضغ مسخره موفق شد 8 واحد برای تدریس در ترم آینده بگیرد!!

اما دکتر سالاری به دلیل توهین!!! به یکی از اساتید موجه! در مقدمه کتاب خود نتونست هیچ واحدی برای تدریس در ترم آینده بگیرد!!!

دکتر موذنی! توی اون خراب شده چه خبره؟ پس دارید چه ... میکنید که اوضاع اینطوریه؟

خدا! این دانشگاه قراره اسلامی بشه مثلا با این ریاست و این اساتید؟
ح
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
0
0
يه سوال:آيا به دانشجو به عنوان کسي که مغز و قوه تحليل داره و به دانشگاه به عنوان جايي که ميشه در اون بحث کرد و بر مبناي منطق نتيجه گرفت اعتقادي داريد؟ اگر داريد که پس نبايد نگران باشيد و اگرم نداريد که در دانشگاه رو تخته کنيد!رييس جمهور ايران ميره امريکا - کشور دشمن - و حرفش رو ميزنه و اونوقت شما از تدريس يک استاد داخلي در يک دانشگاه داخلي ترس داريد!
parscapricorn
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
0
0
با سلام خدمت همه دوستان

من می خواستم به دور از هرگونه تعصب چند نکته رو توضیح بدم:

1-مورد اول این که ان چه در متن خبر امده ایشان مسوولیتهایی داشتن که همه در راستای خدمت به مردم بوده، لذا نمیتوان به عنوان مثال وکالت مردم منطقه در مجلس رو نقطه تاریک فعالیتهای ایشون دونست.زیرا این کار توهین به شعور عمومی مردم محسوب میشه که در مذموم بودن اون نیازی به توضیح نیست!

2-انتقاد پسندیده است ،حتی نسبت به هر کس، اما نه با حربه افترا!

3-عضویت و تاسیس یک حزب زوال قانونی داره که در مورد حزب اعتماد ملی همگی رعایت شده بود اگر نه موفق به دریافت جواز از مقامات نمیشد!!! پس چگونه چگونه میتوان فعالیت یک شخصیت علمی رو در یک نهاد قانونی مستمسکی برای مجرم شناختن وی پنداشت؟؟؟

4-با فرض بروز فعالیتهایی خلاف سلایق بعضی ایا مرجع رسیدگی بدین افعال در سیستم قضایی قضات ذیصلاح هستند یا خیر؟ میبینیم که ایشان در مورد نحوه فعالیتها و اقصادشان به مدت 2 ماه تحت بازجویی بودند و همانطور که همه میدانیم تبرئه شدند.پس چگونه است که بعضی هنوز همان عناوین اتهامی رد شده توسط قضات و دادگستری ذیصلاح رسیدگی، تحت عنوان جرم (؟؟؟!!!) مطرح میکنند؟؟

5-این مطلب که ایشان اهل طنز و خوشرویی هستند دزست است اما توهین به روحانیت ؟؟؟؟!!!!

چگونه میشود فردی ازسادات از خانواده ای اصیل در یک منطقه باشد و چه از لحاظ خانوادگی و چه از لحاظ دایره دوستان گرداگرد او را روحانیون به نام گرفته باشند، با سابقه ای در سیاست ،اقدام به توهین و تمسخر روحانیت بنماید ؟؟؟!!!!!

6-میخواهم یادآور شوم ایشان به دلیل تشکیک بعضی به مدت 2 ماه تحت بازجویی بوده و حق آزادی ایشان در این مدت سلب گشته بود! حال با توجه به صدور حکم قانونی تبرئه به نظر میرسد ایشان 2 ماه آزادی طلب از سیستم طلب دارند ! کما اینکه کلیه فعالیت های ایشان از جمله شرکت و فعالیت در حزب،دفاع از حقوق شهروندان،...همگی به حق ، قانونی بودهند. ایا درست است در سایه غرض ورزی برخی ایشان باز هزینه ای پرداخت کنند؟؟؟؟

7-من به عنوان شخصی که نه اغراض سیاسی دارم نه حب و بغض های مرسوم این دوره را، میخوام بگم که دوستان بیایید بر موج سوار نشیم ! هر کس هر چه گفت به راحتی نپذیریم و در اون مورد کنکاش کنیم که مبادا به ناحق ابرویی بریزیم!

8-کلام اخر: طبق کلام حضرت مولا (ع) اگز انصاف رو رعایت کنیم هیچ مشکلی در جامعه پیش نخاهد اومد!((((( پس بیایید منصف باشیم !!! )))))
دانشجوی امینی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
0
0
چرا ... میگی آقای parscapricorn

من دانشجوی ایشونم

به خدا اینقدر جکش در مورد روحانیت زشت بود که حتی بچه هایی که توی کلاس مدام بددهنی میکنن با دوستاشون، از شنیدن جک بهت زده شدن

شما بهتره برید پیش کس دیگه ای برای امینی جانماز آب بکشید

حداقل 30 نفر سرکلاس این جک رو شنیدن

خجالت هم خوب چیزیه

دارید از چی دفاع میکنید؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
0
0
هیچ چیز دانشگاه شیراز درست نیست من فوق لیسانسم رو اونجا گرفتم باید بگم از بی نظمی بی نظیر و عدم مدیریت صحیحشون متاسفم .....
داود
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
0
0
ایشون تایید صلاحیت شدن محض اطلاعتون......
بر چشم خوب رحمت.............
دانشجوي حقوق
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
0
0
متاسفم براي كسي كه چنين چرنديات باطلي رو تو اين سايت نوشته.اين نشان دهنده عدم شعور اجتماعي يك نويسنده هست كه به دروغ كسي رو متهم كنه.جناب اميني مرد بسيار شريفي هستند.
نازگل
Canada
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
0
0
باسلام،من دانشجوی دکترامینی بودمنه احتیاجی به پست و مقام دارم و نه نیاز مالی..پس جانماز آب نمیکشم....نحوه تدریس ایشون رو هم دیدم ...اگر به جای این ایرادها دانشجویان ذره ای از شهامت فن بیان قدرت استدلال بی پروایی و شجاعت ایشون رو داشتن با کسب میکردن این همه صاحبان مقام و موقعیت بزدل چاپلوس و درد ناآشنا نداشتیم...افتخار میکنم به اینکه ن باج میده و نه وقعی به این خزعبلات میذاره....همیشه موفق و پیروز ..سربلند و پایدار باشن..مایه مباهات جامعه سیاسی،حقوقی و لرهای کشور...سایه اشون مستدام..
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: