کد خبر: ۴۲۳۹۰
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۲
گفتگو با رتبه سه رقمی کنکور تجربی
آرزویم این است در شهر و دیار خود به مردم جامعه خدمت کنم.
به گزارش شیرازه، نوید غلامی متولد سال 1374 شهر خنج است. هنگامی که دو ساله بود، پدرش را از دست داد و از آن موقع طعم تلخ فقدان پدر را چشید. مادرش که به گفته خودش برایش هم پدر بود و هم مادر، وظیفه تربیت او را به عهده گرفت. نوید دارای یک خواهر و دو برادر می باشد. او با معدل 19/31، تحصیلات متوسطه خود را به پایان برد. نوید غلامی موفق شد در کنکور 92، رتبه 618 رشته تجربی را کسب کند. آنچه در ادامه می آید گفتگوی خنج کهن با این جوان درس خوان شهرستانی است.از دوران ابتدایی تا کنکور:
دوران ابتدایی را در دبستان عالی پور شهر خنج گذراندم. سال اول و دوم ابتدایی درس بسیار ضعیفی داشتم اما به مرور در کلاس چهارم و پنجم درسم بهتر شد. دوران راهنمایی وارد مدرسه کوکبی شدم. در دوران راهنمایی با یکی از هم کلاسی هایم که درس بسیار خوبی داشت، رفیق شدم. درس خوب او روی من هم ﺗﺄثیر گذاشت و باعث شد به مرور درسم خیلی خوب شود تا جایی که معدل سال سوم راهنمایی من 19/83 شد.
با اینکه دبیرستان نمونه دولتی شهید مفتح جهرم قبول شدم، اما ترجیح دادم تحصیلات متوسطه را در شهر خنج و در دبیرستان اسماعیل زاده ادامه دهم. درسم را در رشته تجربی ادامه دادم. البته در ابتدا رشته ریاضی انتخاب کردم اما به توصیه اقوام، به رشته تجربی برگشتم. از سال سوم دبیرستان در کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) ثبت نام کرده و در آزمون های آن شرکت می کردم. در امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان تلاش زیادی نمودم و خیلی درس خواندم. این تلاش زیاد منجر شد که معدل دیپلم من 19/31 بشود.

از تیرماه 1391 به طور جدی برای کنکور شروع به درس خواندن کردم. در میانه های سال و در پیش دانشگاهی، بارها از درس خواندن ناامید می شدم، زیرا همکلاسی هایم خیلی اهل درس خواندن نبودند و این موضوع مرا نیز از درس ناامید می کرد. در آن موقع، فقط برای اینکه در کنکور قبول شوم درس می خواندم و اصلا به فکر کسب رتبه نبودم.

به طور متوسط 25 تا 26 ساعت در هفته درس می خواندم و این برای کسب رتبه خوب، خیلی کم بود.
اسفند 91 اوج ناامیدی من بود. حتی تصمیم گرفتم برای سال دوم کنکور بدهم. از دوران طلایی نوروز نیز استفاده ای نکرده و هیچ مطالعه ای نداشتم.

ده روز مانده به کنکور، ورق برگشت!
ده روز مانده به کنکور ورق برگشت و حس درس خواندن در من زنده شد و دوباره شروع به درس خواندن کردم. علاقه عجیبی به درس خواندن در من پیدا شده بود؛ این علاقه به حدی بود که در یک بعد از ظهر، کل کتاب زیست را مطالعه کردم!

روز قبل از کنکور
با اینکه می گویند روز قبل از کنکور مطالعه را کنار بگذارید و درس نخوانید، اما من دلم راضی نشد و آن روز نیز درس خواندم.

روز کنکور آرامش داشتم.
یک ساعت و ربع قبل از شروع کنکور، در محل آزمون حاضر بودم. اولین نفری که آمده بود، من بودم. زمانی که به آنجا رسیدم، فقط سرایدار مدرسه آنجا بود و هنوز عوامل برگزاری کنکور نیز نیامده بودند.

پایان کنکور انتظار رتبه خوب داشتم.
کنکور خیلی خوبی بود، انتظار این را داشتم که رتبه سه رقمی بیاورم.

مهمترین دلیل موفقیتتان چه بود؟
مادرم مهمترین دلیل موفقیت من بوده است. از دو سالگی برایم هم پدر بود و هم مادر. همیشه و همه جا پشتیبان من بوده است.

در روز چند ساعت مطالعه می کردید؟
همان طور که گفتم، من مطالعه کمی داشتم، به طور متوسط 3 تا 4 ساعت در روز مطالعه داشتم.

برای این موفقیت حتماً برنامه ریزی دقیقی داشته اید. برنامه روزانه خود را بگویید.
ایام مدرسه صبح ساعت 7:30 به مدرسه میرفتم و ساعت 12:30 نیز برمی گشتم. بعد از استراحت، معمولاً ساعت 15 شروع به درس خواندن می کردم و تا شب ادامه داشت. البته این درس خواندن به صورت پراکنده و نامنظم بود. شب هم ساعت 12 می خوابیدم.

اگر بخواهید از افرادی تشکر کنید، از چه کسانی تشکر می کنید؟
 اول خدا را شکر می کنم و از خداوند ممنونم که این رتبه را کسب کردم. سپس مادرم که واقعاً پشتیبان من بود و زحمات زیادی برایم کشید. همچنین از اعضای خانواده، پشتیبان من در کانون فرهنگی آموزش سرکار خانم خادمی که همیشه در درس ها راهنمای من بود، همه اعضای کانون فرهنگی آموزش خنج و تمامی دبیران زحمت کش و پرتلاشم در طول دوران تحصیل.
در اینجا جا دارد از دو نفر از بهترین دوستانم، آقایان عبدالخالق و سهیل قدرتی که واقعاً در همه جا همراه من بودند، تشکر ویژه کنم.اگر به شما پول زیادی بدهند و بگویند بیا خارج از ایران ادامه تحصیل بده و در آنجا خدمت کن، آیا قبول می کنی؟ چرا؟
به هیچ وجه! من همیشه گفته ام در آینده می خواهم یا پزشک و یا معلم شوم و در شهر خودم خدمت کنم. به مشاورهای کانون هم این مسئله را گفته ام. پول برایم آنقدر ارزش ندارد که به خاطرش از شهر و وطن خود بروم و در کشوری غریبه زندگی کنم. من متعلق به این دیار هستم و آرزویم این است که حتماً در همین شهر و دیار خدمت کنم.

درصدهای شما در کنکور چقدر بوده است؟
ادبیات 53 درصد، عربی 61/4 درصد، دین و زندگی 75 درصد، زبان انگلیسی 40 درصد، زمین شناسی 8 درصد، ریاضی 46 درصد، زیست 67 درصد، فیزیک 64 درصد و شیمی 47 درصد.

در انتخاب رشته، انتخاب اول شما چه خواهد بود؟
رشته پزشکی را انتخاب خواهم کرد.

بزرگترین آرزویتان چیست؟
مادرم همیشه می گوید مردم پشتیبان تو بودند، تو هم باید در آینده به کمک آنها بروی و به آنها خدمت کنی. بزرگترین آرزوی من این است که به مردم جامعه خدمت کنم.

انتهای پیام/224224
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۴۴
غیر قابل انتشار: ۱
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۱
8
1
رتبه 618؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا بالای چند ده نفر از این رتبه ها توی شهرهای استان فارسه.
مهمه اینقد؟
پاسخ ها
ساناز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
بابا خیلی حسودی.
به بچه های شهرت نناز.
خودت چی ؟ میتونی 10 روز درس بخونی رتبه 3 رقمی بیاری؟
من که فکر نکنم تو با این حسادت نهایت 6 رقمی شی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۲
0
8
به نظر من مهمه، مهمه چون این فرد از دو سالگی پدرش رو از دست داده، مهمه جون از ده روز قبل از کنکور شروع به درس خوندن کرده ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
0
8
مهم اینه ازموفقیت دیگران خوشحال شیم
النا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
0
2
به نظرمنم مهمه چون فکرمیکنم واقعا خیلی سخته
آیلار
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
0
1
منم مرداد قرارکنکوربدم ولی حس درس خوندن ندارم خدا
رها
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
0
0
سلام
الان 13 اسفند93هس و من هم کنکوری ریاضی سال چهارم هستم سال قبل از ترم دو ب بعد برای موفقیت تو امتحان نهایی خیلی خوب درس خوندم تقریبا همه رو یادمه کتبیم شد 18.10 از اول تابستون هم برا کنکور شرو کردم اما همش یه ماه بیش تر نخوندم بخاطر ماه رمضون اینا عقب افتاد دوباره مهر شروع کردم ولی یه اشتباه بزرگ کردم ک وقتی یکم از درسا عقب افتادم خودمو باختم ولی خب مث دوست عزیز بهمن شروع کردم دوباره الان یکمی خوندم از درسای مختلف و میخام کارمو جدی شروع کنم امروز ب امید خدا یه رشته خووب قبول شم امییییییییییییییییییین :)
تشکر از صبرتون
براي رها
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱
0
0
رها جون من سنم خيلي بيشتر از شماست. تجربه كنكور زياد دارم ! الان هم تحصيلات دانشگاهي خوبي دارم. تجربه من براي شما:
به خودت اعتماد كن. هر روز بخند و بشين پاي درس خوندن. خنده هم ترس رو از بين مي بره هم يادگيري رو افزايش ميده هم به خاطرسپاري رو بهبود مي بخشه. هركي با آرامش درس بخونه با آرامش كنكور بده نتيجه خوب مي گيره. كاري نداشته باش چرا قبلا اينطوري شد اونطوري شد. الان مهمه الان. بهترين زمان درس خوندن همين روزهاست آخر اسفند به بعد مهمه. شادباشي و سلامت . نتيجه قبوليتو همينجا اعلام كن . هزار تا دعا براي شما كه نميشناسمت :)
ساره
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
1
2
مگه میشه آدم ده روز به کنکور رتبه سه رقمی بیاره? من خودم پشت کنکوری ام تو کلاس ما بودن بچه هایی که شب و روز واسه پزشکی جون کندن تازه پایه درسیشون هم خیلی قوی بود ولی قبول نشدن. اینا همه دروغه بابا
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
4
این بنده خدا نگفته که فقط ۱۰روز مونده به کنکور خونده
تو طول سال هم خونده اما ساعت مطالعه اش کم بوده
احتمالا خیلی عمیق میخونده که تونسته موفق بشه
Ali
United States
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
0
1
اینکه فقط ده روز مونده به کنکور درس نخونده همونطور که گفته از سال سوم کانون میرفته و درسای سومم خیلی خوب خونده ومعدلش بالاشده این یعنی پایش رو قوی کرده درسم میخونده ولی اون ده روز انگیزش زیاد شده وخیلی خونده درکل با ده روز درس خوندن این رتبه رو نیاورده!
الهام
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۱
0
2
دمت گرم داداش.ایشالاه مام قبول شیم.
زهرا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
0
2
من فک میکنم اینکه به رتبه فکر نمیکرده خیلی مهم بوده
جودی آبوت
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
0
3
وقتی خدا بخواد اگه نیم ساعت مونده به کنکورم حس درس خوندن پیدا کنی میشه...
خدا به من پشت کنکوری هم که از الان شروع کردم کمک کنه...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
1
ایول
الهام
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
1
راستش منم اصلا ساعت مطالعه ی منظمی ندارم و حواسم خیلی پرت میشه .الان دو ماه مونده تا کنکور دوستان می‌خوام از همین لحظه شروع کنم تا یه آینده ی رویایی برای خودم و کشورم بسازم.برام خیلی دعا کنین .بعد از کنکور دوباره میام همین صفحه و بهتون میگم که منم تونستم قهرمان داستان خودم باشم.دوستون دارم.
الهام
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
0
2
گفتم تا بعد کنکور نمیام ولی الان ۲۸ روز دیگه تا کنکوره من نمیتونم یه روش جمعبندی درست پیدا کنم .خواهش میکنم کمکم کنید.
مهسا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
0
0
یه هفته مونده‌تا کنکور.همچنان‌میخونم‌و اگه اصلا نخوابم نقریبا چهارشنبه‌میتونم بعضی از درسامو تموم‌کنم
الهام
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
0
1
من پشت کنکور موندم،چوب درس نخوندنامو خوردم،کی ضرر کرد جز خودم،دعام کنید،ممنون
mina
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
0
0
منم قراره ۵۰ روز بعد کنکور بدم و تا الان منم هیچی نخوندم ولی بیرون ک کلاس میرم معلمام همشون میگن که تو خیلی باهوشی و پتانسیل اینو داری ک قبول شی و رتبه هم بیاری و میتونی جمع بندی هم کنی.
یکمی روحیه بدین بنظر شمام میتونم این ۵۰ روزو بخونم و به هدفم برسم و موفق شم؟؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: