کد خبر: ۵۹۸۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۳ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۳
سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به اعزام زائران از 14 شهریور گفت: از هفدهم مهر تا ششم آبان نیز عملیات بازگشت حجاج بیت‌اله الحرام انجام و به این ترتیب پرونده عملیات حج تمتع طی 60 روز بسته می‌شود.
به گزارش شیرازه به نقل از مهر، منوچهر سپاسی سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها، در این خصوص اظهار داشت: امسال برای نخستین بار عملیات اعزام زائران خانه خدا از فرودگاه امام انجام می‌شود و بر این اساس بیش از 20 زائر از شش استان راهی سرزمین وحی می‌شوند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها، افزود: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در فرودگاه امام و افتتاح سالن زیارتی حجاج، این فرودگاه میزبان زائران استان‌های لرستان، قزوین، البرز، قم، تهران و سمنان خواهد بود.

وی افزود: در حج تمتع امسال 64 هزار و 850 نفر از 19 فرودگاه کشور عازم خانه خدا می‌شوند. این فرودگاه‌ها شامل فرودگاه‌های ارومیه، گرگان، اهواز، مشهد، اصفهان، رشت، زاهدان، بندرعباس، کرمان، تبریز، کرمانشاه، اردبیل، یزد، بوشهر، همدان و زنجان می‌شود.

به گفته سپاسی، فرودگاه زنجان و همدان برای نخستین بار است که عملیات انتقال زائران حج تمتع را انجام می‌دهند. وی همچنین خاطرنشان کرد: پس از فرودگاه امام با 20 هزار و 400 زائر، فرودگاه مشهد با هشت هزار و 850 زائر و اصفهان با هفت هزار و 600 زائر بیشترین سهم زائران را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته سپاسی، بندرعباس با 435 زائر کمترین تعداد را زائر را داراست. سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها یادآور شد: در حج تمتع امسال شرکت هواپیمایی سعودی 50 درصد و ایرلاین‌های ماهان و ایران‌ایر نیز هر کدام 25 درصد پروازها را با هواپیمای ایرباس و بوئینگ 747 انجام خواهند داد.

گفتنی است؛ نخستین پرواز زائران 14 شهریور ماه توسط شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام(ره) انجام می‌شود همچنین 17 مهر ماه تا ششم آبان نیز عملیات بازگشت حجاج بیت‌اله الحرام انجام و به این ترتیب پرونده عملیات حج تمتع طی 60 روز بسته می‌شود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
0
1
یعنی از فرودگاه شیراز کسی به حج اعزام نمیشه؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: