کد خبر: ۶۷۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
رسیدگی به این مساله برای جلوگیری از وقوع خوادث مشابه در دیگر استان‌ها ضرورت دارد
به گزارش شیرازه به نقل از الف، علاءالدین بروجردی درباره حادثه اخیر شیراز و حمله عده‌ای به علی مطهری گفت: با توجه به مصوبه شورای تامین استانداری فارس مبنی بر ضرورت لغو سفر آقای مطهری به شیراز و سخنرانی او در دانشگاه و نیز ابلاغ این مصوبه به رئیس دانشگاه شیراز، وی از اجرای این دستور تمرد کرده و لذا تقصیر اساسی در واقعه شیراز با شخص رئیس دانشگاه شیراز و قائم مقام او است و حتما باید در قبال عدم اجرای مصوبه شورای تامین استان فارس پاسخگو باشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق قانون، مسئولیت امنیت هر استانی با شورای تامین است که نماینده عالی دولت یعنی استاندار در رأس آن قرار دارد و سایر ارگان‌های ذی‌ربط نیز در آن عضو هستند.

وی بیان کرد: مسئولان ذی‌ربط به خصوص وزیر علوم باید از رئیس‌ دانشگاه شیراز که صریحا و کتبا نظر مخالف و منفی خود را نسبت به نظر شورای تامین اعلام کرده، پاسخگویی بخواهند.

بروجردی تاکید کرد: رسیدگی به این مساله برای جلوگیری از وقوع خوادث مشابه چه در استان فارس و چه در دیگر استان‌ها یک ضرورت جدی است.

وی ادامه داد: معمولا وقتی نمایندگان مجلس، طبق دعوت به شهری می‌روند، شرط ادب و عرف دعوت است که میزبان هم در فرودگاه حضور داشته باشد و هم از مهمان خود استقبال کنند و وسیله نقلیه بیآورند؛ اما برخلاف رسم متداول و عرف، هیچ کس از دانشگاه شیراز نه برای آقای مطهری وسیله نقلیه آورده و نه در استقبال از او حضور داشته و به همین دلیل، دکتر مطهری ناگزیر شده با تاکسی فرودگاه را ترک کنند که این امر، اشکال دوم از سوی دانشگاه شیراز به شمار می‌رود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هیچ کسی چنین حرکت‌هایی را نسبت به یک شخصیت تایید نمی‌کند زیرا قانون‌شکنی و هنجارشکنی است و قطعا باید مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط با افراد خودسری که دست به چنین اقدامی زده و مرتکب خطا شده‌اند، برخورد جدی داشته باشند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: