کد خبر: ۶۷۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۳
رئیس اورژانس کشور، آخرین تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری را ۱۰۸۷ تن اعلام کرد.
شیرازه: دکتر امین صابری‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آمار نهایی شمار مصدومان و کشته‌شدگان حوادث چهارشنبه‌سوری در کشور، گفت: هم‌اکنون برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز اورژانس سراسر کشور و بررسی عملیات‌های انجام‌شده از سوی عوامل اورژانس، ۱۰۸۷ تن در پی حوادث چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند که از این تعداد، ۵۲۶ تن به بیمارستان منتقل شده‌اند.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه "مابقی مصدومان به شکل سرپایی در محل مداوا شدند و خدمات درمانی را از امدادگران اورژانس دریافت کرده‌اند"، افزود: بیش از ۹۴ درصد از حادثه‌دیدگان را مردان و کمتر از شش درصد باقی‌مانده را نیز زنان تشکیل داده‌اند.

وی همچنین از افزایش شمار قربانیان حوادث چهارشنبه‌سوری از ۳ نفر به ۴ نفر طی دیشب تا امروز خبر داد و گفت: برابر آخرین اطلاعات ما متأسفانه چهار تن از هموطنانمان در پی حوادث چهارشنبه‌سوری امسال جان خود را از دست داده‌اند که این افراد در شهرهای ورامین، تهران، کرج و مشهد دچار حادثه شده بودند.

صابری‌نیا آسیب‌پذیرترین بازه سنی در حوادث شب گذشته را افراد کمتر از ۱۸ سال اعلام کرد و افزود: متأسفانه افراد کمتر از ۱۸ سال، یعنی نوجوانان، بیشترین آسیب‌دیدگان حوادث چهارشنبه‌سوری بودند که این موضوع نقش نظارت خانواده‌ها و والدین بر فرزندانشان را بیش از پیش نمایان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است برخی افراد همچنان مواد منفجره و محترقه چهارشنبه‌سوری را نزد خود داشته باشند، خاطرنشان کرد: درخواست ما این است که با توجه به خطرناک بودن این مواد و احتمال انفجار آنها، خانواده‌ها این مواد را از دسترس فرزندان خود دور کنند و آن را به ایستگاه‌های آتش‌نشانی تحویل دهند یا معدوم کنند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: