کد خبر: ۷۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات کشور گفت: نمایشگاه‌های عکس و پوستر با محوریت حضرت شاهچراغ(ع) به صورت تخصصی در گالری‌های ایتالیا و اسپانیا برگزار می‌شود.
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع)، سیّد محمدحسین هاشمی در دیدار با معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) اظهار داشت: رایزنان فرهنگی ایران در کشورهای ایتالیا و اسپانیا آماده برگزاری نمایشگاه‌های عکس و پوستر شاهچراغ(ع) در گالری‌های خود هستند.

وی با ابراز خرسندی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های ادبی هنری پیرامون شخصیت و فضائل حضرت احمد بن موسی(ع) افزود: با توجه به استقبال خوبی که مهمانان خارجی به ویژه توریست‌های کشورهای ایتالیا و اسپانیا از جاذبه‌های معماری حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) دارند رایزنان فرهنگی ما در این دو کشور از آمادگی کامل برای معرفی هرچه بهتر این آستان به ایران‌دوستان برخوردارند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات کشور با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنرهای تجسمی هنرمندان کشور و نیز نمایشگاه‌های موضوعی و مناسبتی از برنامه‌های محوری رایزنی‌های فرهنگی است خاطرنشان کرد: تاکنون به طور تخصصی و ویژه نمایشگاهی پیرامون حضرت احمدبن موسی(ع) در کشورهای خارجی دائر نشده است که این حرکت می‌تواند آغازگر فعالیت‌های گسترده‌تری در سطح بین‌الملل باشد.

هاشمی ضمن اعلام آمادگی در خصوص برپایی هم‌زمان نمایشگاه‌ها در ایام دهه کرامت در چهل کشور دنیا تصریح کرد: ظرفیت‌های آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) از نظر دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب، برخورداری از موزه و جاذبه‌های گردشگری، بهره‌مندی مبلغان روحانی و وجود دفتر امور زائران خارجی بسیار ارزشمند و کم‌نظیر است.

علی خواجه‌نژادیان، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع)، نیز در این نشست به ارائه گزارشی از روند اجرای جشنواره‌های ادبی هنری در آستان مقدس شاهچراغ(ع) پرداخت و اظهار داشت: این جشنواره ها در سال گذشته با حضور بیش از 14 هزار زائر غیر ایرانی در این بارگاه منور برگزار شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به 12 نفر از زائران غیرایرانی در بارگاه منور حضرت شاهچراغ(ع) به دین مبین اسلام گرویدند افزود: تمام اینها از ظرفیت‌های تبلیغی حرم مطهر در خصوص مهمانان غیر ایرانی است که بسیار کم‌نظیر است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) تولید تعداد 4 مجموعه نمایشگاهی از آثار پوستر، عکس، خوشنویسی و نمایش این آثار در گالری‌ مطرح آستان و سطح ادارات و دستگاه‌های دولتی را از دستاوردهای جشنواره شاهچراغ(ع) در سال 93 دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شاهد رونق بیش از پیش حضور مهمانان غیر ایرانی در آستان مقدس باشیم.

در این جلسه مقرر شد با همکاری رایزنی جمهوری اسلامی ایران در بغداد زمینه‌های برپایی نمایشگاه‌های هنری در بغداد و کاظمین بیش از پیش فراهم شود.

انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: