کد خبر: ۸۹۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۰۱ تير ۱۳۹۵
آیت الله دستغیب گفت: آستان احمدی و محمدی از هر جهت آماده همکاری با کمیته امداد جهت حمایت از ایتام، فقرا و نیازمندان است.
به گزارش شیرازه، در دیدار بزرافشان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی فارس با تولیت آستان احمدی و محمدی، آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب اظهار داشت: تمام کسانی که نسبت به اسلام، انقلاب و کمیته امداد آشنایی دارند به این معتقدند که این نهاد انقلابی به عنوان راهگشا و حلّال مشکلات قشر محروم جامعه است و باید به این مهم توجه بیشتر داشته باشند.

وی با بیان اینکه کسانی که در کمیته امداد مشغول به خدمت هستند در واقع در مسیر عملی حمایت از نیازمندان و به ویژه ایتام قرار دارند و به طور قطع این حمایت مورد رضای خدا است افزود: در این مقطع زمانی آقای بذرافشان مدیریت این نهاد اسلامی و انقلابی در فارس را به عهده دارند و  بیش از هر زمان امیدوار هستیم که برای ایتام و محرومان گام های مهم و موثری برداشته شود.

نماینده مردم فارس در خبرگان تصریح کرد: البته از لحاظ زمانی ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای این کار و عمل صالح بوده  و توصیه های قرآنی و سیره ائمه طاهرین و پیامبر(ص) نیز مشخص است و همه باید در این کار خیر سهیم و شریک باشیم.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) تصریح کرد: از لحاظ این آستان مقدس مطمئن باشید از هر جهت آماده برای همکاری و حمایت هستیم.

آیت الله دستغیب افزود: مسئولان کمیته امداد می توانند از موقعیت حرم مطهرشاهچراغ(ع) و حضور مردم در شب های احیا و عید سعید فطر در جهت امداد نسبت به نیازمندان استفاده کنند.

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز به موضوع توزیع صندوق های صدقات کمیته امداد در میان مردم جامعه اشاره و متذکر شد: گاهی افرادی با آوردن صندوق ها در جاهایی به صورت ناشناخته مراجعه و خود را به یک نهاد  خاص منتصب می کنند که این مهم باید بیش از پیش مراقبت شود تا از کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری گردد.

وی همچنین با اشاره به فریضه زکات خاطرنشان کردند: زکات فریضه الهی و از مصادیق آن نیز زکات فطره است و باب بسیار گسترده و در حقیقت نمونه بارزی از قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شدن است و خداوند در پایان ماه مبارک رمضان طوری این فریضه را در عموم مسلمانان نوشته است که با یک مبلغ مختصر اما فراگیر می شود بسیاری از نیازمندی ها را برطرف کرد.

مسئول حوزه علمیه رضویه شیراز با بیان اینکه مصرف زکات فطره نسبت به فقرا است در اولویت هستند بیان کرد: در این زمینه یکی از مطمئن ترین راه ها کمیته امداد است که باید به مصارف آن برسد و اولویت لحاظ گردد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب از کمیته امداد اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه ایتام فقرا و نیازمندان است و شب های قدر نیز فرصت مناسبی برای جذب حامیان ایتام در امامزاده های جلیل القدر فارس از جمله حرم مطهر شاهچراغ(ع) است.

دکتر محمدبذرافشان با بیان اینکه درد فقرانیازمندان و مسائل و مشکلات آنان بسیار زیاد است گفت: باید با یک برنامه ریزی همه جانبه حمایت از نیازمندان به روش های مختلف شکل گیرد تا گوشه ای از مشکلات آنان رفع شود.

مدیرکل کمیته امداد استان فارس خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای تاثیرگذار برای رفع مشکل نیازمندان  هر منطقه همراهی هیات امنای مساجد در تشکیل مراکز نیکوکاری است که باید این مهم فرهنگ سازی و اجرایی شود.

بذرافشان در مورد توزیع و جمع آوری صندوق های کمیته امداد نیز بیان کرد: ماموران کمیته امداد دارای لباس فرم و کارت شناسایی بوده و صندوق های خیریه نیز به صورت الکترونیکی تخلیه می شود که در این راه نیز نظارت ها باید بیش از پیش ادامه یابد.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: