کد خبر: ۹۱۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۲۱ تير ۱۳۹۵
آیت الله دستغیب تاکید کرد؛
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: بازدید از روستای شهید‌پرور شهید آباد همانند سفر شلمچه و دیگر مناطق جنگی عملیاتی در برنامه های سفرهای زیارتی مکان های مقدس قرار گیرد.
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی آستان احمدی و محمدی(ع)، در دیداری که اعضای ستاد یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهید آباد با آیت الله سید علی اصغر دستغیب داشتند، وی اظهار داشت: ازاین دیدار بسیار خوشبختم و این دیداربرای من، تداعی کننده سفری است که سال ها قبل به شهید آباد داشتم و به طور کلی این روستا یک الگوی تمام عیار برای کسانی است که پیرو اسلام ناب و مکتب اهل بیت(ع) بوده و روحیه انقلابی دارند.

تولیت آستان شاهچراغ(ع) تصریح کرد: اهالی روستای شهید آباد در حقیقت، درس عبرت برای تمام کسانی هستند که در وابستگی ها و تعلقات مادی و معنوی دنیا غرق هستند و به تعبیری می توان گفت اهالی این روستا، برای عام و خاص حجت هستند.

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه عبرت گرفتن از مردم روستای شهید آباد بدین معنی است که هرکه بخواهد به مقصد متعالی برسد لازم است سفری به شهید آباد داشته باشد افزود: همان طور که در شرع مقدس اسلام سفرهای زیارتی به مدینه منوره، عتبات عالیات و مشهد مقدس در راستای تغییر و تحول حال افراد گذاشته می شود، سفر به مشاهد مشرفه شهدای سال های دفاع مقدس شلمچه و مکان های مقدس دیگر که به خون شهدا آغشته و نشان از فداکاری و ایثار مردم است نیز، باعث ایجاد آرامش در روح و روان افراد می شود.

آیت الله دستغیب همچنین با اشاره به جمله ای که رهبری فرمودند امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست گفت:  مردمی که عزیزان خود را در راه انقلاب و اسلام قربانی و فدا کردند خودشان پای کار می آیند و برنامه را اجرا می کنند و این نشان دهنده این است که روحیه فداکاری و انقلابی دروجودشان همچنان به قوت خود باقی است.

تولیت آستان احمدی و محمدی(ع)، در پایان  باقدردانی از صدا و سیما تصریح کردند: نهادهای مختلف از جمله صدا و سیمای مرکز فارس و همه ما موظف هستیم به هر صورتی که ممکن است این الگوی ایثار و شهادت را که نامش شهید آباد است را بلند آوازه کرده و به تمام آحاد جامعه برسانیم.

براساس این گزارش، بیست و پنجمین یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهید آباد شهرستان خرم بید عصر پنج شنبه 31 تیرماه 95 از ساعت 16 تا 18:30 در مسجد صاحب الزمان(عج) این روستا برگزار می شود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: