کد خبر: ۹۱۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۵
فراخوان سومین همایش فضای مجازی پاک به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.
به گزارش شیرازه، سومین همایش فضای مجازی پاک به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با مشارکت دانشگاه ها، مراکز و مؤسسات علمی و پژوهشی برگزار می شود.

 

محورهای این همایش به شرح ذیل است:

 دکترین فضای مجازی پاک

چیستی و امکان تحقق؛ بنیان های نظری، شاخص ها، ظرفیت ها، ابعاد و چشم انداز فضای مجازی پاک؛ برسی طرح کلان توسعه فضای مجازی؛ موضوع فضای پاک در الگوی توسعه و پیشرفت اسلامی-ایرانی؛ تجارب ملی و بین المللی در سالم سازی فضای مجازی.

 

فضای مجازی، آسیب ها، تهدیدها و فرصت ها

روابط فردی و اجتماعی در فضای مجازی؛ حفظ، تحکیم و صیانت از نهاد خانواده در فضای مجازی؛ تهدیدها و فرصت ها در محیط های مختلف فضای مجازی (سایت، وبلاگ، تالارهای گفتگو، شبکه های اجتماعی و پیام رسان، چت روم ها، ویکی ها و…)؛ بازی های آنلاین و سرگرمی در فضای مجازی و شبکه های تلویزیونی آنلاین.

 

فضای مجازی پاک، عناصر تأثیرگذار

نقش خانواده، دولت، سیاست گذاران، نهادهای نضارتی، رسانه ها، مراکز آموزشی و دانشگاهی و سمن ها در فضای مجازی پاک؛ جایگاه و نقش حوزه و مبلغان دینی و فعالان فرهنگی در فضای مجازی پاک.

 

فضای مجازی پاک، قوانین و سنت های ملی و دینی

اخلاق فضای مجازی، فقه فضای مجازی، امر به معروف و نهی از منکر(پایش و نظارت همگانی) در فضای مجازی، فرهنگ و هویت ایرانی ـ اسلامی در فضای مجازی، الزامات حقوقی و قانونی فضای مجازی پاک.

 

فناوری در خدمت فضای مجازی پاک

نقش فناوری، زیرساخت و تکنولوژی های جدید سخت افزاری، نقش نرم افزارهای کاربردی فرهنگی، بازی، سرگرمی های مفید؛ ابزار توسعه فضای مجازی پاک، موتور جست و جوی بومی، پروکسی و فیلترینگ خانواده، ابزارهای تشخیص سن، ابزارهای کنترل والدین، ابزارهای پالایش خودکار محتوا (متن، تصویر و فیلم)

 

فضای مجازی پاک و تولیدات فرهنگی

مدل کسب و کار تولیدات فرهنگی در فضای مجاز، راهکارهای اقتصادی ایجاد محتوای پاک، توسعه فعال سازی و حمایت از بخش خصوصی، رویکردهای نوین فعالیت دینی و فرهنگی در فضای مجازی، مشاوره، پاسخگویی و ارتباطات دینی در فضای مجازی، کسب و کار حلال در فضای مجازی.

 

از شرایط محتوای چکیده مقاله تبیین فشرده‌ هدف، پرسش اصلی، چارچوب تئوریک، روش‌شناسی و سرفصل‌های عمده کلیدواژه‌ها است و حجم چکیده بایستی حداقل ۲۰۰ و حداکثر ۳۵۰ کلمه باشد و  حجم مقاله باید حداقل ۱۰ و حداکثر ۳۰ صفحه ۳۰۰ کلمه ای باشد.

 

 علاقه مندان می توانند تا 30 مهرماه از طریق نام نویسی در نشانی اینترنتی www.famp۲۰۱۷.ir و بارگذاری فایل word چکیده مقاله نسبت به ارسال چکیده مقالات خود خود اقدام کنند.

 

مهلت ارسال مقالات اول مهرماه تا سی ام آبان ماه است و این همایش اسفندماه برگزار خواهد شد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: