کد خبر: ۹۷۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۵
باهنر در جمع دانشجویان شیراز:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کنار رفتن احمدی نژاد از انتخابات تاثیر زیادی بر رای آوری افراد گذاشت و به هیچ وجه نمی توان انتخابات 96 را پیش بینی کرد.

به گزارش شیرازه، مهندس باهنر در نشست انتخابات 96 که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در تالار حکمت این دانشگاه برگزار شد، گفت: تداخل انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا باعث شده انتخابات شوراها کمرنگ تر جلوه کند و مغفول واقع شود.
وی با تأکید بر اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا افزود: شوراها را راحت می توان سنجید و شناسایی و تنظیم کرد.
باهنر با بیان اینکه تورم تک رقمی تقریبا تمام اقتصاد ما را فریز کرده است، اظهار داشت: دولت از رکود عبور کرده اما ملت نه!
نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه دولت پشت دیوار رکود مانده است، افزود: 5 الی 6 میلیون بیکار در کشور خیلی ضایع است.
وی در ادامه گفت: آمار بیکاری رسمی در کشور ما در رتبه بالایی قرار دارد؛ تقریبا هیچ خانواده ای نداریم که حداقل یک الی دو بیکار جویای کار نداشته باشد.
باهنر در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز با بیان اینکه اگر زمان انتخاب سه رییس جمهور اخیر را بررسی کنیم خواهیم دید هیچ یک از این سه نفر فکر نمی کردند که انتخاب شوند، اظهار داشت: برای مثال بعد از انتخابات سال 76 به دیدار آقای خاتمی رفتم و از ایشان درباره برنامه ها و اعضای کابینه شان پرسیدم، اما ایشان خندیدند و گفتند من اصلا فکر نمی کردم که انتخاب شوم.
نایب رییس پیشین مجلس شورای اسلامی گفت : کنار رفتن احمدی نژاد از انتخابات تاثیر زیادی بر رای آوری افراد گذاشت و به هیچ وجه نمی توان انتخابات 96 را پیش بینی کرد. تجربه نشان داده که رییس جمهور ها در ایران 8 ساله خواهند شد اما این قانون نیست و رای نیاوردن دکتر روحانی محتمل است.
وی افزود : اصلی ترین ضعف دولت روحانی است این است که همه تخم مرغ هایش را در سبد برجام گذاشت. برجام نهایتا تا 30 درصد مشکلات اقتصادی را بهبود خواهد بخشید و برای بهتر کردن وضع اقتصادی باید به جنبه های دیگر توجه شود.
باهنرخاطرنشان کرد: در شرایط فعلی ما حدود سیصد هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داریم اما سالانه سی هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی اختصاص داده می شود که این فقط پول فرسایش پروژه های نیمه تمام را تامین می کند.
وی افزود : اگر دولت بخواهد در دور دوم رای بیاورد باید در این مدت کاری کند که مردم هم مثل دولت مردان عبور از رکود را بچشند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد حصر خانگی سران فتنه و رد صلاحیت سید حسن خمینی گفت : اگر آقایان فتنه گر محاکمه شوند مجازات شدیدی در انتظار انان است زیرا حداقل جرم آنها کشتن یکسری انسان بی گناه است و آنان تحت رافت اسلامی مجازات نشده اند.
باهنر در مورد رد صلاحیت سید حسن خمینی افزود : حسن خمینی خوب میداند که مسئولیت ها ارثی نیستند و نباید به صرف اینکه ایشان نوه امام هستند مسئولیت داشته باشند.
وی در مورد قانون مداری در دولت های پیشین گفت : در دولت های نهم و دهم قانون گریزی بسیار زیاد رخ داد. برای مثال در مجلس قانونی تصویب شد به نام قانون تاسیس وزارت ورزش و جوانان و دولت باید اجرا می کرد. اما دولت وقت، قانون را ابلاغ نکرد و گفت ما مصلحت نمیدانیم که این طرح اجرا شود که بعد از پیگیری هایی که انجام دادیم آنها وزیر را به مجلس معرفی کردند.
دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود : یکی از ضعف های دولت روحانی محافظه کاری است. برای نمونه دولت می توانست حدودا 10 میلیون نفر یارانه بگیر را از دریافت یارانه منع کند اما به دلیل محافظه کاری این کار را انجام نداد.
باهنر ادامه داد : در صورت کاندید شدن احمدی نژاد برای انتخابات سال 96 ممکن بود فتنه دیگری رخ دهد که رهبری از آن جلوگیری کرد. برخی از اصولگرایان نذر کرده اند که هر دور کاندید شوند چه رای بیاورند چه نیاورند. اصرار بر تکرار نامزدی بی تدبیری است. پیشنهادی که بنده به بزرگان اصولگرایی دادم این بود که بر برخی از اصولگرایان این تکلیف را تعیین کنند که بنا به مصلحت در انتخابات شرکت کنند.
نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در گذشته مسکن به عنوان کالای مصرفی و سرمایه ای محسوب می شد، افزود: هم اکنون مسکن به کالای مصرفی تبدیل شده است.
وی با عنوان اینکه مسکن و پروژه های عمرانی با رکود مواجه شده است، خاطرنشان کرد: تعطیلی بحث مسکن و پروژه های عمرانی 150 رشته صنعتی را خوابانده و به رکود نشانده است.
دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: دولت یازدهم اگر بتواند تا 4 الی 5 ماه آینده با پیش ران های اقتصادی از جمله بهبود در روند مسکن و پروژه های عمرانی، ذائقه مردم را به سمتی بکشاند که امید در مردم زنده شود می توان گفت در دور بعدی نیز رأی خواهد آورد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: