اجلاسیه شهدای ولایتمدار فارس؛ رمز اقتدار اسلامیت ایران

 اگر چه با برگزاری اجلاسیه 14 هزار و 600 شهید سرافراز فارس ما در ابتدای نهضت عظیم گفتمان سازی فرهنگ اصیل اسلامی هستیم؛ اما یادمان باشد که ما تا همیشه تاریخ مرهون ایثار و فداکاری شهدایی هستیم که با مایه گذاشتن از جان خویش، عزت و امنیت و رفاه را به ملت ایران هدیه کردند و برگزاری یادواره هاي شهدا، کمترین کاری است که می تواند از سوی مردم و مدیران جامعه انجام پذیرد!

 
یادمان باشد که این ما هستیم که به شهدا نیازمندیم؛ نه آنکه شهدا نیازمند تجلیل ما باشند، ما هستیم که با مطالعه وصیت نامه شهدا معنویت می گیریم و هدایت می شویم، ما هستیم که ولایت پذیری و ولایتمداری را از شهدا می آموزیم، ما هستیم که رمز اقتدار را از آنها می آموزیم و ما هستیم که با تکلیف شناسی شهدا، به تکالیف خود وقوف یافته و جامعه خویش را به بوی خدا معطر، به نورش منور و به حضورش متبرک می سازیم.
 
باز هم یادمان باشد که رمز ماندگاری نظام و اسلام عزیز به شهیدپرور ماندن جامعه ماست و از این رو همواره باید شهدا، خانواده های معظم شهدا و همسنگران شهدا را ارج نهیم و آنها را چشم و چراغ جامعه بدانیم.
 
عزت ايران اسلامي مديون تفکر ناب اسلامي شهدا است، جامعه ما به اعتبار شهدا اقتدار و وارستگي و منزلت يافته است، شهدا رمز اقتدار و بقاي کشور هستند.‏‏
 
جنگ ما جنگ عقيده و عقيده اي مبتني بر ارزش هاي ماندگار بود و امروز دشمن تفکر ناب اسلامي و تفکرات امام و رهبري را که منشا قدرت کشور است نشانه رفته، شعار امروز ما جنگ جنگ تا رفع فتنه است، اگر امروز راه ما راه شهداست بايد در استمرار آرمان شهدا حرکت کنيم.‏‏
 
شهادت منهاي اعتقادات معنوي اسلام، جدايي از ماديات و نشان دادن حقيقت عالم معنا ندارد
 
شهادت منهاي اعتقادات معنوي اسلام، جدايي از ماديات و نشان دادن حقيقت عالم معنا ندارد، اگر به غير از جوانان مؤمن و تربيت يافته اهل بيت (ع) که زينت دين بودند، مي بودند قادر نبودند چنين حماسه هايي بيافرينند و کشور را از خطرات حفظ کنند. ‏‏
 
اگر شهدا نبودند کشور در برابر تهديدات، تحريم ها و مسائلي که امروز در اطراف مي گذرد قادر به مقاومت نبود، شهيد انديشه بلند جاودانگي است.
 
امروز وظيفه ماست تا اين کالبد را به آن ارواح باقي پيوند بزنيم تا پايداري و جاودانگي و ماندگاري حق و عدالت را به جهانيان بنمايانيم.‏‏ 
 
دشمنان فتنه هاي داخلي که بزرگترين آن در سال  88 رخ داد را پايه ريزي کردند، اما ملت ايران با همان بصيرت و آگاهي و وفاداري سربلند و سرافراز از اين آزمون بيرون آمد و ثابت کرد که ذره اي از عزت اسلامي خود فاصله نگرفته و تهديدات و تحريم ها را تحمل مي کند، اما از آرمان هايش عقب نمي نشيند، راه شهدا در اين مسير است که بقا مي يابد.‏‏
 
دشمن امروز تفکر اسلام ناب و انديشه هاي امام و رهبري را نشانه رفته است
 
دشمن امروز تفکر اسلام ناب و انديشه هاي امام و رهبري را نشانه رفته است و با اسلام ستيزي دنبال نابودي اين پايگاه است و اين بخاطر ترس از گسترش و تاثير فرهنگ اسلامي و قرآني است،  دشمني ها و اهانت ها نشان دهنده به بن بست رسيدن تمدن مادي است.‏‏
 
روح انقلاب، تفکر اسلام هراسي را خنثي نموده است
 
روح انقلاب، تفکر اسلام هراسي را خنثي نموده و فرهنگ حقيقت خواهي، رحمت و محبت و جهاد در راه خدا را زمينه ساز آزادگي از ظلم و ستم و مبارزه با شياطين کرده است.
 
امروز پرده دروغ هاي غرب در خصوص حقوق بشر بالا رفته  و اين همه ناشي از پيشرفت جمهوري اسلامي و  ثمره خونهاي پاک شهدا است.‏‏
 
شعار امروز ما جنگ تا رفع فتنه است و امام اين مسير را ترسيم کرد و تا فتنه و فتنه گر باقي است اين مسير ادامه مي يابد، شهيدان بر اين  آرمانها حرکت مي کردند، اگر در طول هشت سال دفاع مقدس با حيله مانع نمي شدند و جنگ تا رفع فتنه ادامه مي يافت، امروز حتي شاهد اين مصائب بر کشورهاي مسلمان  نبوديم.
 
ما بايد يادواره ها و اجلاسیه های شهدا را تبديل به يك فرهنگ زيرساختار نماييم
 
ما بايد اين يادواره ها و اجلاسیه ها را تبديل به يك فرهنگ زيرساختار نماييم و ببينيم اين شهدا چه اندوخته هاي ارزشمندي داشتند و آن اندوخته هاي علمي، ديني و فرهنگي را بررسي كنيم؛ چرا که اطلاع رسانی در اين زمينه كه اين شهدا چه كساني بودند و براي چه رفتند يكي از راه هاي مقابله با جنگ نرم دشمن است و  دشمن از تمامي داشته هاي ما جهت مقابله با فرهنگ ما استفاده مي کند.
 
اگر مجاهدت شهدا و رهبري معمار کبير انقلاب اسلامي نبود، امروز چنين استقلال و عزتي نصيب اين ملت و مردم نمي شد، نظام جمهوري اسلامي صدقه جاريه اي است که توانسته در دنيا اين گونه به برکت خون شهدا بدرخشد.
 
عزتي که مسلمانان و عظمتي که اسلام و مکتب اهل بيت امروز در دنيا دارند، اين جز ثمره مجاهدت شهدا و سختي هاي خانواده، پدر و مادر و فرزندان شهداست؟
 
اتفاقات امروز در جهان اسلام را نتيجه همين شهداست و  مهم اين است اين حرکت مباني ديني اسلامي دارد و اين جزيي از آثار و برکات خون شهدا است.
 
امروز وظيفه داريم تا اين فرهنگ جهاد و شهادت را در تداوم انقلاب حفظ کنيم و اگر از اين فرهنگ فاصله بگيريم، تداوم انقلاب زير سوال مي رود و ما زمين گير مي شويم.
 
گفتمان جهاد و شهادت را به گفتمان مسلط جامعه تبدیل کنیم
 
هيچ چيزي نبايد مانع حفظ روحيه جهاد و شهادت شود، ما بايد اين گفتمان را پيش ببريم و آن را به گفتمان مسلط در جامعه تبديل کنيم و ما زماني مي توانيم اين گفتمان و فرهنگ را پيش ببريم که همه فعاليت هاي ما در کشور در بستر معنويت و اخلاق پيش برود.
 
دهه چهارم انقلاب با توجه به گفته مقام معظم رهبري دهه پيشرفت و عدالت است و ما زماني مي توانيم به پيشرفت و عدالت دست يابيم که از نيروي عظيم معنويت استفاده کنيم؛ زيرا که اهميت معنويت و اخلاق کمتر از عدالت در جامعه نيست و اگر انقلاب ما يک انقلاب فرهنگي و اسلامي بوده، مهم ترين تاکيدات آن بر موضوعات اخلاقي و معنوي بوده است.
 
اگر ما نتوانيم اهداف امام خميني و شهدا را تحقق بخشيم، به آنها مديون هستيم
 
و اگر ما نتوانيم اهداف امام خميني و شهدا را تحقق بخشيم، به آنها مديون هستيم به راستی ترجمان حقیقی و راستین این رمز تنها در حفظ وحدت کلمه و پیروی از رهبری واحد معنی پیدا می کند.

شهد دلدادگان راستین خاندان پیغمبر(ص) و ولایت فقیه بودند و این مومنان واقعی بی هیچ تردید با عطر اخلاص، عطر دلدادگی به حق و خاندان اهل بیت، نسل ما را در درک آیات نورانی قرآن مدد رساندند.

شهدابا توسل به این یقین و تردیدناپذیری در باورهایشان شهادت را به جان می خریدند.

یادواره های شهدا ترجمان حقیقی این مهم است که باید در برابر فتنه های دشمنان بهوش باشیم.
 
امام علی فرمودند: قبل از هر اقدامی باید به چرایی آن اندیشید تا با آگاهی، بصیرت و معنویت قدم در حوزه انجام عمل گذاشته شود؛ در اسلام سفارش به احیا یاد شهدا بیان شده است و با همین روش جامعه اسلامی از برکات خون شهدای اسلام راه سعادت را پیموده و توانستند بارها در مقابل ستمگران قیام کرده اند.
 
امروز هم ما موظفیم یادواره ها و دستاوردهای انقلاب را برای نسل های امروز و فردا تبیین کنیم و مردم جهان که تشنه اسلام ناب محمدی(ص) هستند را از چشمه مقاومت، ایثار، فداکاری و شهادت سیراب کنیم.
 
در بخش پایانی این یادداشت بایستی عرض کنم، با همه این تفاسیر اجلاسیه بزرگ سرداران و  14 هزار و 600 شهید ولایتمدار و سرافراز فارس با همه عظمت و گستردگی آن توسط حامیان و حافظان ولایت در فارس برگزار شد و پیام شهدای ولایتمدار فارس نه تنها در دیار حضرت احمد بن موسی- شاهچراغ(ع) بلکه به خطه پهناور فارس و افصی نقاط کشورمان و حتی خارج از مرزها رفت.
 
پیام شهدای مان به اوج رسید که بگوییم امروز می خواهیم پرچم ولایتمداری در پشت سر علی زمان- امام خامنه ای( مدظله العالی) را بلند کنیم تا شاهد تمدن اسلامی باشیم؛ نه مکتب ایرانیت و باستان گرایی.
 
امروز امت حزب الله در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام پیام آوران شهدایی هستند که روزی به ندای هل من ناصر ینصرنی امام خمینی کبیر (ره) لبیک گفته و با جان و دل مکتب شهادت را برگزیدند تا اسلامیت آن تا دولت مهدوی (عج) بماند؛ چرا که شعار مکتب ایرانی و باستان گرایی، قدرت طلبی؛ عرفان گرایی، انسان محور و عدم اعتقاد به ضرورت حاکمیت ولایت فقیه در زمان نزدیک به شهور و استفاده ابزاری از مهدویت؛ انسان محوری و تاکید بر اومانیسم و .... محکوم به فنا است.
انتهای پیام/ 20