اظهارات ضد و نقیض نماینده‌ها در مورد حکم شهردار شیراز:
رجبی: مشکل صدور حکم‌ معافیان عدم تایید صلاحیت نیست/اکبری: نامه ای باخط خودم به وزیر اطلاعات ارسال کرده ام/رضایی: پاسخ استعلام اعلام نشده/پارسایی:قضیه مبهم است
رجبی: مشکل صدور حکم‌ معافیان عدم تایید صلاحیت نیست/اکبری: نامه ای باخط خودم به وزیر اطلاعات ارسال کرده ام/رضایی: پاسخ استعلام اعلام نشده/پارسایی:قضیه مبهم است
به گزارش شیرازه، درحالی که پیش‌تر شیرازه احتمال عدم صدور حکم معافیان را به علت مخالفت نهادهای نظارتی دولتی اعلام کرده بود، اظهارات ضد و نقیض روز گذشته نماینده های شیراز در رابطه با علت تاخیر وضعیت کرسی شهردار شیراز در نوع خود جالب و قابل تامل است.

مشکل صدور حکم‌ مهندس معافیان عدم تایید صلاحیت نیست
رجبی در گفتگو با کانال تلگرامی حامی دولت، «کمپین آرمانی» گفته است: از روز اول پیگیر‌ روند صدور حکم مهندس معافیان بوده ام و جلسات و دیدارهای متعددی در این باره داشتیم که در بسیاری از آنها آقایان اکبری و رضایی هم‌ حاضر بودند. از خود مهندس معافیان در این باره بپرسید و اگر ادعای بنده صحیح نبود حاضرم در هر فضایی که بگویید رو در رو از ادعایم دفاع کنم.

مشکل صدور حکم مهندس معافیان عدم تایید صلاحیت و پاسخ منفی استعلام نهادهای نظارتی نیست بلکه مانع مهم استفساریه جدید مبنی بر منع بکارگیری بارنشستگان در جایگاه شهرداری است. دعوت نجفی شهردار تهران به هیئت دولت باعث شده در زمره مقامات قلمداد شود و امکان بکارگیری وی در جایگاه شهرداری با مجوز ریاست جمهوری وجود داشته باشد و این‌ مسئله مشمول شیراز نخواهد شد.

نامه ای هم باخط خودم به وزیر محترم اطلاعات ارسال کرده ام
علی اکبری نماینده دیگر مردم شیراز در مجلس نیز گفته است:«با وزیر محترم کشور و آقای امیری معاون پارلمانی رییس جمهور و معاون امور مجلس وزارت اطلاعات و آقای دکتر عارف حضوری صحبت کرده ام. متاسفانه پرونده از فارس مشکل پیدا کرده! نامه ای هم باخط خودم به وزیر محترم اطلاعات ارسال کرده ام»

پاسخ استعلام داده نشده
مسعود رضایی نماینده شیراز در این باره گفته است:«دلیل وقفه این است که پاسخ استعلام داده نشده و بر اساس رایزنی هایی صورت گرفته تا اواخر هفته تعیین تکلیف خواهد شد»

وزارت کشور به دلایل مبهم سرنوشت شهرداری شیراز را بلاتکلیف گذاشته است
بهرام پارسایی نیز در این باره گفته است:«هر اصلاح طلبى از رد كردن يك نيروى شايسته و شاخص اصلاح طلبى نگران و ناراحت مى شود. بويژه براى وزارتخانه هاى دولت پسنديده نيست كه رييس ستاد رييس جمهورشان با مشكل مواجه شود و به دلايل مبهم يك كلان شهر را در بلاتكليفى قرار داده و كارهاى توسعه اى آن را به نوعى تعطيل كنند. من به سهم خودم پيگير موضوع بوده و هستم و همچنان اميدوارم با حكم وزير محترم كشوراقاى معافيان بتوانند سكان شهر را در دست بگيرند.